X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.02.2025 р. № 840/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК

                                                                                                                              

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова  служба України  у зв’язку із надходженням звернення фізичної особи – підприємця (далі – Підприємець), про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до звернення, Підприємець як платник єдиного податку
ІІ групи планує зареєструвати КВЕД 86.23­ – Стоматологічна практика, оформити трудові відносини з медичними працівниками, які мають відповідну кваліфікацію, отримати ліцензію на здійснення стоматологічної практики та здійснювати виключно стоматологічну практику з використанням РРО або ПРРО.

Підприємець звернувся до контролюючого органу із наступними питаннями (в контексті звернення):

  1. Якщо у своїй діяльності Підприємець буде використовувати придбаний РРО (який по суті є технічно складним побутовим товаром, що підлягає гарантійному ремонту), чи потрібно буде вести облік товарних запасів?
  2. Якщо у своїй діяльності Підприємець буде використовувати лише придбане медичне обладнання (яке по суті є виробом медичного призначення), чи потрібно буде вести облік товарних запасів?
  3. Якщо у своїй діяльності Підприємець буде використовувати виготовлені сторонніми зуботехнічними лабораторіями штучні вироби медичного призначення, чи потрібно буде вести облік товарних запасів?

        4. Якщо все ж таки необхідно буде вести облік товарних запасів при наданні виключно стоматологічних послуг (бо до послуги може включатися медична сировина, медичні матеріали) і це буде розглядатися податковою службою як реалізація товарів (матеріалів), то чи не потрібно Підприємцю у такому разі обов’язково додавати наступні КВЕДи (за якими діяльність взагалі не здійснюватиметься), з метою недопущення обмежень та порушень, встановлених частиною 2 п.293.4 ст.293, частиною 7 пп.298.2.3 п.298.2 ст.298, частиною 3 п.299.10 ст.299 Кодексу:

        21.10 – Виробництво фармацевтичних продуктів;

        21.20 – Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів;

        32.50 – Виробництво медичних і стоматологічних інструментів і матеріалів;

        47.73 – Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах;

        47.74 – Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах, тощо?

 

Щодо питання 1 – 2

Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, (далі – ФОП) у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 (далі – Порядок № 496)  визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на ФОП, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону № 265 зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.

Пунктом 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) визначено які саме суб’єкти господарювання (далі – СГ) зобов’язані вести облік товарних запасів.

Відповідно до абзацу 8 пункту 2 розділу I Порядку № 496 товарні запаси - сукупність товарів, що утримуються ФОП для подальшого продажу (надання послуг).

Виходячи з наведеного вище та як відповіді на питання 1 – 2 звернення повідомляємо, що у разі використання у своїй діяльності Підприємцем придбаного РРО та медичного обладнання, без мети подальшої реалізації, на нього не поширюються вимоги Порядку № 496.

 

 

Щодо питання 3

Відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010КВЕД ДК 009:2010 (далі - КВЕД ДК 009:2010) затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 (далі – Наказ № 457) cтоматологічна практика, яку здійснює Підприємець, відносяться до
класу 86.23.

Згідно з наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності», клас 86.23 «Стоматологічна практика» КВЕД ДК 009:2010 включає:

стоматологічні послуги загального та спеціального характеру, наприклад, зуболікарська практика, ендодонтика та педіатрія, патологія ротової порожнини

послуги ортодонта

Цей клас також включає:

операційну стоматологічну діяльність

Цей клас не включає:

виготовлення штучних зубів і зубних протезів зуболікарськими лабораторіями без їх установлення, діяльність стаціонарів, діяльність стоматологічного парамедичного персоналу, такого як гігієністи.

Під поняттям медична послуга слід розуміти послідовно визначені дії або комплекс дій СГ у сфері охорони здоров’я, що мають свою вартість і які, як правило, включають в себе консультацію лікаря, обстеження, діагностику, лікування, хірургічну процедуру, реабілітацію, профілактичні заходи та інші медичні дії, що зазвичай передбачають використання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення в єдиному циклі.

За своєю природою медична послуга має самостійне значення, має бути ретельно спланована як за обсягом дій, так і пов’язаним з ними витрачанням лікарських засобів та виробів медичного призначення що передбачені медико-технологічною документацією.

Відповідно до абзацу 36 статті 2 Закону № 265 вироби медичного призначення (медичні вироби) – будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

Виходячи з наведеного вище, та як відповідь на питання 3 звернення повідомляємо, що Підприємець, який при наданні стоматологічних послуг буде використовувати виготовленні сторонніми зуботехнічними лабораторіями штучні вироби медичного призначення в єдиному циклі,  не зобов’язаний вести облік товарних запасів.

Разом з тим, у випадку реалізації/продажу лікарських засобів та/або виробів медичного призначення окремо/не в межах надання стоматологічних послуг, облік товарних запасів має здійснюватися Підприємцем відповідно до вимог наказу № 496 стосовно всіх видів та категорій товарів.

Додатково повідомляємо, що необхідність мати документи, що підтверджують походження товару визначено не лише податковим законодавством.

 

Щодо питання 4

КВЕД - це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Будь-яке використання КВЕД не для статистичних потреб (адміністративних або нормативних) здійснюють самі користувачі за власними правилами, відповідаючи за це та належно пояснюючи таке використання (абзац восьмий, десятий п. 1 КВЕД ДК 009:2010).

Виходячи з наведеного вище, та як відповідь на питання 4 звернення повідомляємо, що у Підприємця виникає обов’язок реєстрації тільки тих видів діяльності згідно КВЕД, які ним фактично здійснюються.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.