Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю … (далі – Товариство) від … № … (вх. ДПС № … від …) про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.
Відповідно до звернення Товариство є роздрібним продавцем товарів та послуг через свої торгові мережі, в інтернет-магазині, та при продажу товарів (послуг) через програмний реєстратор розрахункових операцій формує та видає покупцю фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою ФКЧ № 1 (далі – фіскальний чек).
У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахунків, зокрема щодо відображення обов’язкових реквізитів у фіскальному чеку, Товариство звернулось до контролюючого органу з такими питаннями:
1. Який засіб оплати (рядок 19) вказувати у фіскальному чеку при оплаті покупцем за товар (послугу) кредитними коштами, наданими банком, де обслуговується покупець?
2. Який засіб оплати (рядок 19) вказувати у фіскальному чеку при онлайн-оплаті покупцем за товар (послугу), придбаний в інтернет-магазині (оплата покупцем через інтернет-банкінг, в тому числі, із використанням кредитних коштів)?
3. Який засіб оплати (рядок 19) вказувати у фіскальному чеку у випадку постоплати покупцем за товар (послугу) при його отриманні у відділенні оператора поштового зв’язку?
4. В зв’язку з відсутністю роз’яснень, що повинно відноситись до форми оплати та засобів оплати, чи може Товариство визначати ці реквізити чеку на свій розсуд?
Щодо питань 1 – 3
Форми та зміст розрахункових документів встановлені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України
від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення № 13), у вигляді уніфікованих таблиць, що містять окремі визначені поля, а зміст розрахункового документа передає інформацію, що повинна зазначатись платниками податків у встановленому формою вигляді, у встановленому формою полі – яке є окремим реквізитом розрахункового документу.
Пунктом 2 розділу ІІ Положення № 13 передбачено, що обов’язковими реквізитами фіскального чека є, зокрема засоби оплати (вид платіжного інструменту, талон, жетон тощо) (рядок 19).
Звертаємо увагу, що окрім запропонованих Положенням № 13 існує необмежена варіативність зазначення засобу оплати у рядку 19 фіскального чека для безготівкових розрахунків.
Враховуючи викладене вище, як відповідь на питання 1 та 2 повідомляємо, що при здійсненні оплати за товари (послуги) Товариством можуть бути визначені засоби оплати як «переказ коштів», «інтернет-еквайринг» тощо.
Щодо питання 3, слід зазначити, що Постоплата не є засобом оплати, а є одним із видів оплати, тому у такому випадку оплати та відпуску товарів рекомендуємо зазначати у рядку 19 засоби оплати: інструмент (переказ через надавача платіжних послуг, ЕПЗ, картка, QR-код) та контрагент (оператор поштового зв’язку, який безпосередньо задіяний у передачі товару покупцю).
Щодо питання 4
Незважаючи на те, що Положенням № 13 визначено три варіанти зазначення форми оплати у рядку 18 фіскального чека, рекомендуємо Товариству використовувати дві основні – «ГОТІВКА» та «БЕЗГОТІВКОВА», що буде безпосередньо відповідати фактично здійсненій оплаті та максимально зрозумілою для споживача.
Відповідно до пункту 7 розділу ІІ Положення № 13 рядок 19 фіскального чека повторюється для кожної форми оплати відповідно до кількості використаних засобів оплати.
Під час прийняття оплати в готівковій формі рядок 19 фіскального чеку не потребує заповнення.
За умови здійснення безготівкових розрахунків в РРО/ПРРО можна запрограмувати засоби оплати, які фактично використовуються Товариством під час розрахунків та обирати і відображати їх у фіскальному чеку.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |