X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.02.2025 р. № 847/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

 

 

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення фізичної особи – підприємця …. щодо окремих питань застосування спрощеної системи оподаткування та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у зверненні повідомив, що надає послуги з навчання населення на курсах, вебінарах (по особистісному розвитку) у он-лайн форматі через мережу Інтернет. Відповідно кошти приймаються через платіжну систему WауFоrРау і звідти перераховуються на його поточний рахунок. Перерахування коштів з платіжної системи на поточний рахунок відбувається на наступний день або через декілька днів після їх отримання від населення (клієнтів).

Тобто, трапляються ситуації, коли клієнти перераховують кошти в одному кварталі, а кошти перераховуються в іншому. Наприклад, на платіжну систему оплата надходить 31.12.2024, а кошти на поточний рахунок зараховуються 02.01.2025.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:

1. Яка дата отримання доходу буде у фізичної особи підприємця у вищенаведеному прикладі: 31.12.2024 чи 02.01.2025?

Відповідно до даних інформаційної системи органів ДПС платник перебуває на податковому обліку як фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності (третя група єдиного податку).

Порядок застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності регулюється главою 1 розділу XIV Кодексу.

Умови перебування фізичної особи – підприємця на єдиному податку третьої

групи встановлені п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, а саме до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать, зокрема, фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку
першої – третьої груп.

Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3
ст. 292 Кодексу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 Кодексу).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).

Враховуючи викладене, у разі якщо фізична особа підприємець платник єдиного податку третьої групи надає он-лайн - послуги з навчання населення у вигляді курсів, вебінарів, оплата за які здійснюється через платіжну систему WayForPay, яка має ліцензію Національного банку України, надходить на рахунок фізичної особи – підприємця, то датою отримання доходу платника єдиного податку є дата зарахування їх на його розрахунковий рахунок, відкритий у фінансовій установі для здійснення підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.