X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.02.2025 р. № 941/ІПК/99-00-04-01-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що провадить господарську діяльність з добування каоліну первинного. При провадженні такої діяльності у 4 кварталі 2024 року товарна продукція Товариства, що класифікується згідно з УКТ ЗЕД за кодом 2507 00, не видобувалася.

Товариство, посилаючись на положення Закону України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 4015), просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання визначення показника рядка 10.01 «Вартість одиниці товарної продукції гірничого підприємства за фактичними цінами реалізації» розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (додаток 1 до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 17.08.2015

 № 719 (далі – Розрахунок)) при декларуванні податкових зобов’язань з Рентної плати за 4 квартал 2024 року.

Об’єктом оподаткування Рентною платою по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) (далі – Товарна продукція), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, види якої встановлені кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр (далі – Кондиції).

Базою оподаткування Рентною платою є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) (п. 252.6 ст. 252 Кодексу).

Законом № 4015, який набрав чинності з 01.12.2024, гірничі підприємства, які видобувають гірські породи, Товарні продукції з яких кодифікуються у товарній позиції 2507 00 УКТ ЗЕД, декларують податкові зобов’язання з Рентною платою за базою оподаткування Рентною платою виходячи з фактичної ціни реалізації Товарної продукції визначеною за більшою з величин:

фактичною ціною реалізації відповідного виду Товарної продукції за договорами постачання;

ціною одиниці Товарної продукції, визначеною за методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року № 1374, але не менше 300 доларів США за 1 тонну, перераховану у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на перше число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом.

Податкові зобов’язання з Рентної плати для видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) відповідних видів Товарної продукції із гірських порід, що класифікуються згідно з УКТ ЗЕД за кодом 2507 00, за 4 квартал 2024 року мають обчислюватися окремо та декларуватися у окремих Розрахунках:

за період жовтень – листопад 2024 року із застосуванням порядку визначення бази оподаткування Рентною платою, що діяв до набрання чинності Законом № 4015,

за грудень 2024 року із застосуванням порядку визначення бази оподаткування Рентою встановлених Законом № 4015.

Таким чином, Товариству для визначення показника рядка 10.1 «Вартість одиниці товарної продукції гірничого підприємства за фактичними цінами реалізації» Розрахунку при декларуванні податкових зобов’язань з Рентної плати за грудень 2024 року, слід обрати більший з трьох показників:

фактичної ціни реалізації Товарної продукції за договорами постачання;

ціни одиниці Товарної продукції для каоліну первинного в якості сировини вогнетривкої, визначеної за методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року № 1374, що згідно з інформацією, оприлюднено на офіційному сайті Державної служби геології та надр України (https://www.geo.gov.ua) за адресою: Головна/ Надрокористування/ Ціна одиниці товарної продукції/ 2024 рік/ Ціна одиниці товарної продукції на 4 квартал 2024 року, для коду 1.3.01.05 у розділі «Сировина вогнетривка» (код 1.3.01.00) складає 1 442,20 грн за 1 тонну каоліну первинного;

граничної величини у розмірі 300 доларів США за 1 тонну Товарної продукції, перераховану у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на перше число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом.

При цьому у разі якщо Товариство у звітному (податковому) періоді не здійснювало видобування корисних копалин, то при наявності показників для декларування у рядках 5 – 8 Розрахунку податкові зобов’язання з Рентної плати за обсяги таких корисних копалин мають декларуватися ним із зазначенням у рядку 9 Розрахунку величини «0» (нуль).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).