X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.02.2025 р. № 946/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду              звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство), щодо практичного застосування окремих норм законодавства стосовно обігу пального, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство у 2025 році буде використовувати пальне для власних потреб, однак кількість пального, що буде використана Товариством, може перевищити 1000 кубічних метрів.

Пальне планується отримувати як у ємності для зберігання пального з подальшим зберіганням отриманого пального в таких ємностях, так і безпосередньо в паливні баки транспортних засобів, які використовуються   підприємством на законних підставах (право власності, оренда, позичка).

У Товариства наявна ліцензія на право зберігання пального та загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів.

Товариство не  є  платником  акцизного податку,  не  має акцизного складу та,

відповідно не є розпорядником акцизного складу. Також Товариство не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

З урахуванням вищенаведеного, постачальники пального при складанні акцизних накладних в графі «напрями використання» будуть зазначати або «0» (операція не віднесена до одного з кодів ознаки), або код ознаки напряму використання «6» - реалізація пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу або обладнання, пристрою, однак, очікувана сумарна кількість пального, що буде отримана Товариством протягом 2025 року прогнозовано може перевищити 1000 метрів кубічних.

Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Чи правильно товариство розуміє, що кількість пального, що буде отримане Товариством для використання для власних потреб, шляхом реалізації пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу ( в акцизних накладних буде зазначено код ознаки напряму використання «6» - реалізація пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу або обладнання, пристрою) не включається до встановленого нормами підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Кодексу річного обсягу пального в 1000 кубічних метрів пального?

Щодо зазначеного питання

Згідно з п.п. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне – нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.

Згідно з п.п. 14.1.212  п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу – будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Відповідно до п. п. 14.1.212 п.14.1 ст. 14 Кодексу не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України при використанні пального суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу / акцизного складу пересувного, що передано (відпущено, відвантажено) платником акцизного податку таким суб'єктам господарювання виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Відповідно до п. п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу  акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом, зокрема:

приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої.

 Критерій, визначений цим підпунктом, щодо загальної місткості ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не застосовується до ємностей суб'єктів господарювання, які є розпорядниками хоча б одного акцизного складу.

Отже, для визначення відповідності приміщення або території визначенню акцизного складу згідно із п. п. 14.1.6 п.14.1 ст. 14 Кодексу при обчисленні обсягу отриманого Товариством протягом календарного року пального не враховується тільки обсяг пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії. Обсяги пального, отриманого в паливний бак транспортного засобу, обладнання, пристрою з акцизного складу пересувного, враховуються при обчисленні обсягу пального, отриманого Товариством протягом календарного року.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).