Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм законодавства стосовно анулювання акцизного складу та анулювання реєстрації платника акцизного податку, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство є платником акцизного податку та мало ліцензію на право оптової торгівлі пальним без місця оптової торгівлі.
Підакцизна продукція, а саме паливний газ, який зберігається у балонах ємністю 40 літрів, був придбаний при наявності ліцензії та відповідно зареєстрований на наявний акцизний склад. 16.12.2024 ліцензія на оптову торгівлю пальним без місць оптової торгівлі була анульована.
У зверненні Товариство повідомляє, що 2 роки не здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі пальним і хоче анулювати реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, оскільки не планує надалі реалізовувати підакцизну продукцію.
У системі електронного адміністрування реалізації - пального- та- спирту- етилового- (далі-–-СЕА-РПСЕ) наявні залишки пального Товариство планує- використовувати виключно на власні потреби.
Товариство просить надати роз’яснення з наступних питань:
1. Як анулювати акцизний склад, на якому наявні залишки підакцизної продукції, що використовуватимуться на власне споживання без наявності діючої ліцензії на право роздрібної чи оптової ліцензії?
2. Як після того анулювати реєстрацію платника акцизного податку?
Щодо зазначених питань
Підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу визначено, що платником акцизного податку, зокрема, є особа, яка реалізує пальне.
Відповідно до підпункту б підпункту 230.1.1 пункту 230.1 статті 230 Кодексу платники податку – розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати усі акцизні склади – у СЕА РПСЕ.
Порядок реєстрації платників акцизного податку – розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних, акцизних складів / акцизних складів пересувних у СЕА РПСЕ регулюється Порядком електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» (далі – Порядок № 408).
Пунктом 12 Порядку № 408 встановлено, що виключення платника акцизного податку з реєстру платників здійснюється:
в разі, коли відповідна особа подає заяву про анулювання реєстрації у зв’язку з припиненням діяльності з реалізації пального або спирту етилового. Заява надсилається у порядку, встановленому для реєстрації, та розглядається контролюючим органом протягом трьох робочих днів після її надходження. У такому разі датою анулювання реєстрації платника акцизного податку є дата виключення його з реєстру платників;
за самостійним рішенням контролюючого органу за основним місцем обліку особи, стосовно якої до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) внесено запис про припинення юридичної особи чи припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем. Зазначене рішення контролюючий орган приймає протягом трьох робочих днів після надходження відомостей з Єдиного державного реєстру. У такому разі датою анулювання реєстрації платника акцизного податку є дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про його припинення.
Анулювання реєстрації платника акцизного податку проводиться за умови, що в СЕА РПСЕ дорівнюють нулю значення показників обсягів залишків пального / спирту етилового, що обліковуються за таким платником, всіма його акцизними складами / акцизними складами пересувними та кодами товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Анулювання реєстрації акцизного складу здійснюється в разі виведення акцизного складу з експлуатації та подання заяви з відміткою про анулювання реєстрації акцизного складу в СЕА РПСЕ. У разі подання зазначеної заяви платником акцизного податку надсилається повідомлення про закриття та припинення експлуатації такого об’єкта оподаткування відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Кодексу.
Анулювання реєстрації акцизного складу проводиться у разі:
коли в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового дорівнюють нулю значення показників обсягів залишків пального / спирту етилового, що обліковуються за таким акцизним складом за всіма кодами товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД;
отримання з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі інформації щодо вилучення рівнеміра-лічильника з резервуара та/або виведення з експлуатації витратоміра-лічильника (у разі, коли платником акцизного податку подано заяву про анулювання реєстрації акцизного складу), з Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового - щодо виведення з експлуатації витратоміра-лічильника та/або масового витратоміра (у разі, коли платником акцизного податку подано заяву про анулювання реєстрації акцизного складу).
У разі анулювання реєстрації платника акцизного податку анулюється реєстрація всіх його акцизних складів.
Отже, для анулювання реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального Товариству необхідно спочатку анулювати відповідно до Порядку № 408 реєстрацію в СЕА РПСЕ всіх його акцизних складів.
Для анулювання акцизних складів Товариству необхідно:
подати до контролюючого органу заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового та/або акцизних складів за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729 (далі – Заява);
перед поданням Заяви необхідно забезпечити, щоб у СЕА РПСЕ значення показників обсягів залишків пального за всіма кодами УКТ ЗЕД дорівнювали нулю;
при заповненні розділу 2 Заяви «Дія та вид діяльності» проставити позначки «Анулювання реєстрації акцизного(их) складу(ів) та відповідний вид діяльності (у даному випадку «Реалізація пального»);
у розділі 5 Заяви «Відомості про акцизні склади» зазначити дані про акцизний(і) склад(и), реєстрацію яких потрібно анулювати, включаючи уніфікований номер, присвоєний СЕА РПСЕ.
Для анулювання реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального використовується та ж сама форма заяви, що і для анулювання акцизного складу.
Для цього Товариству необхідно у поданій Заяві:
у розділі 2 Заяви «Дія та вид діяльності» проставити позначки «Анулювання реєстрації платника податку» та відповідний вид діяльності (у даному випадку «Реалізація пального»).
Датою анулювання реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального є дата виключення його з реєстру таких платників.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
|
|
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |