X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.02.2025 р. № 1101/ІПК/99-00-21-03-01 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо порядку заповнення податкової декларації з ПДВ у разі вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі – окремі види товарів), та, керуючись статтею 52 глави 3
розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство у грудні 2024 року здійснило операцію з вивезення за межі митної території України пшениці (код 1001 згідно з УКТ ЗЕД). Після завершення розрахунків за відповідною операцією з експорту пшениці (на підставі повідомлення про завершення розрахунків платника податку за вказаною операцією) у січні 2025 року Товариство склало розрахунок коригування, що передбачав коригування виключно ставки податку (з 14 відс. на нульову ставку ПДВ) і нарахованої суми податку (далі – РК_РЕЗ_3).

З огляду на викладене Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з такого питання: у якому рядку податкової декларації з ПДВ та в якому саме звітному (податковому) періоді відобразити дані РК_РЕЗ_3?

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

З 01.12.2024 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 жовтня 2024 року № 1261 запроваджено режим експортного забезпечення.

Тимчасово, на період дії режиму експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України відповідно до статті 192 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність», зі змінами, оподаткування ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, здійснюється з урахуванням особливостей, визначених пунктом 97 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу.

Підпунктами 97.1, 97.2 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу передбачено, що платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів.

Згідно з положеннями підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу коригування показників податкової накладної, складеної за операціями з експорту окремих видів товарів здійснюється шляхом складання розрахунків коригування в кілька етапів за дотримання певних умов на кожному такому етапі.

У звʼязку з приведенням розміру ставки, застосованої відповідно до підпункту 97.2 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, у відповідність з розміром ставки, визначеної підпунктом «б»
пункту 193.1 статті 193 Кодексу, – після завершення розрахунків за відповідною операцією з експорту окремих видів товарів та за умови, що такий розрахунок коригування передбачає коригування виключно ставки податку і нарахованої суми податку складається та підлягає реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_3 (
підпункт «в» підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, зі змінами (далі – Порядок № 21).

До податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку (пункт 1 розділу ІІІ Порядку № 21).

Декларація подається платником за звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу (пункт 9 розділу ІІІ Порядку
№ 21).

Відповідно до абзацу четвертого підпункту 8 пункту 3 розділу V Порядку № 21 у разі коригування податкових зобовʼязань у звʼязку з приведенням у відповідність розміру ставки, застосованої відповідно до підпункту 97.2
пункту 97 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, до ставки, передбаченої підпунктом «б» пункту 193.1 статті 193 Кодексу, сума коригування податку вказується у колонці Б рядків 7.2.2 та 7.2.3 (залежно від ставки оподаткування) декларації. При цьому колонка А таких рядків не заповнюється.

Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм Кодексу та інших нормативно-правових актів, зазначених вище, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

Відповідно до ситуації, наведеній у зверненні, Товариство суму коригування податку згідно із зареєстрованим в ЄРПН РК_РЕЗ-3 повинен відобразити у колонці Б рядка 7.2.3 декларації, поданої за звітний (податковий) період січень 2025 року (колонка А такого рядка не заповнюється).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ Податкового кодексу).