Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернень ПрАТ «» (далі – ПрАТ) щодо формування доходів на суму відсотків за кредитним договором, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, ПрАТ є платником податку на прибуток на загальних підставах.
Основним видом діяльності ПрАТ є складське зберігання.
ПрАТ у 2023 році взяло участь в урядовій програмі «Доступні кредити 5-7-9%», яка розроблена відповідно до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2020 № 28.
ПрАТ отримало кредит на підставі укладеного кредитного договору з АТ «Акціонерний банк «» від 21.11.2023.
Станом на 31.12.2024 ПрАТ повністю сплачено тіло кредиту та проценти за компенсаційною ставкою.
За процентами, які компенсуються Фондом розвитку підприємництва в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» існує заборгованість, яка поступово погашається.
За інформацією АТ «Акціонерний банк «» заборгованість виникла за період з серпня 2024 року, через тимчасову відсутність фінансування програми з боку держави. Прогнозний термін повного погашення заборгованості за процентами, що компенсуються Фондом розвитку підприємництва – II квартал 2025 року.
ПрАТ просить надати індивідуальну податкову консультацію з такого питання:
Чи повинно ПрАТ відобразити в 2024 році дохід у вигляді вартості відсотків, які Фонд розвитку підприємництва в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» не компенсував АТ «Акціонерний банк «» на користь підприємства, враховуючи, що прогнозний термін повного погашення заборгованості за процентами – II квартал 2025 року?
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Згідно з п. 44.2 ст. 44 Кодексу для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму відсотків, які компенсуватимуться Фондом розвитку підприємництва в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» АТ «Акціонерний банк «» за кредитним договором на користь ПрАТ.
Така операція відображатиметься згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування на підставі належним чином оформлених первинних документів.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (абзац перший частини другої ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами).
Отже, з питання порядку формування у бухгалтерському обліку доходу у вигляді відсотків, які підлягають компенсації Фондом розвитку підприємництва в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» на користь ПрАТ, доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |