X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.02.2025 р. № 1114/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення фізичної особи-підприємця (далі – Підприємець)
щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі –
Кодекс), повідомляє таке.

У зв’язку із складністю розуміння форми і змісту розрахункових документів Підприємець звернувся до податкового органу із наступними запитаннями:

  1. Чи обов’язково Підприємцю, який не зареєстрований платником податку на додану вартість (далі – ПДВ) вказувати у рядку 11 фіскального касового чека на товари (послуги) (далі – фіскальний чек) літерне позначення ставки ПДВ?
  2. Які особливості заповнення рядка 14 фіскального чека?
  3. Чи відповідатиме оновленим вимогам до фіскального чека зазначення в рядку 18 форми оплати «БАНКІВСЬКА КАРТКА» при оплаті банківською карткою на відміну від передбаченого абзацом 19 пункту 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затверджене наказом Міністерства фінансів України 21 січня 2016 року № 13, (далі – Положення) формулювання «БЕЗГОТІВКОВА».

 

  1. Чи буде відповідати оновленим вимогам до фіскального чека при оплаті банківською карткою одноразове відображення в чеку фрази «БАНКІВСЬКА КАРТКА» одночасно і як форма (рядок 18) і як засіб оплати (рядок 19)?
  2. Які особливості заповнення рядка 23 фіскального чека, якщо загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) кратна найменшому номіналу грошових знаків національної валюти?
  3. Чи є обов’язковим відображення в фіскальному чеку суми до сплати (рядок 24), якщо аналогічна сума відображена в рядку 20, враховуючи що рядки 21 та 22 не застосовуються Підприємцем як не платником ПДВ та акцизного податку, а в рядку 23, що стосується заокруглення, відсутня інформація для відображення.
  4. Чи передбачено Положенням зазначення у фіскальному чеку суми сплаченої покупцем та як має розраховуватись сума решти, у
    рядку 25?

Щодо питання 1.

Оскільки Підприємець не є платником ПДВ, вказувати у рядку 11 фіскального чека літерне позначення ставки ПДВ не потрібно.

Щодо питання 2.

У рядку 14 фіскального чека вказується сума комісійної винагороди еквайра, утримана таким еквайром з Підприємця в межах виконання операції.

Щодо питань 3 та 4.

Ситуація, описана Підприємцем у питаннях 3 та 4, не відповідатиме оновленим вимогам до фіскального чека щодо заповнення його рядків 18 та 19, оскільки у рядку 18 має відображатись саме форма оплати, зокрема БЕЗГОТІВКОВА, а у рядку 19 використані при такій формі оплати засоби оплати, наприклад «БАНКІВСЬКА КАРТКА».

Щодо питання 5.

Якщо загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) кратна найменшому номіналу грошових знаків національної валюти України, то заокруглення не відбувається і рядок 23 фіскального чека заповнювати та  відображати не потрібно.

Щодо питання 6.

Так, заповнення та відображення рядка 24 фіскального чека
є обов’язковим.

Щодо питання 7.

Так, у фіскальному чеку сума сплачена покупцем відображається у
рядку 24.

Сума решти, яка зазначається в рядку 25 фіскального чека, розраховується шляхом віднімання суми вказаної у рядку 24 фіскального чека від суми

готівкових коштів, які фактично отримані продавцем (надані споживачем) підчас продажу товарів (послуг).

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

_______________________________________________________________________________

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.