X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.03.2025 р. № 1136/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України розглянула звернення … (далі – Товариство) від … № … (вх. ДПС № … від …) про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.

У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахунків Товариство звернулось до контролюючого органу з такими питаннями:

        1. Чи вірно Товариство розуміє, що для програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) передбачено фіскальну функцію «операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів»?

        2. Чи вірно Товариство розуміє, що Протоколами АРІ передбачено використання для фіскалізації операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів за допомогою ПРРО саме форму ФКЧ-4?  

        3. Як вірно заповнити реквізити, що стосуються суто реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), при фіскалізації «операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів» за допомогою ПРРО?    

Щодо питання 1

Ні Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265),  ні нормативно-правові акти, прийняті на його виконання не розглядають РРО/ПРРО та інші види касових апаратів як різні засоби фіскалізації розрахунків, а лише враховують особливості їх застосування.

Не є виключенням Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів (далі – Положення № 13) та Порядки подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок); форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13.

Форми та зміст розрахункових документів встановлені Положенням № 13, у вигляді уніфікованих таблиць, що містять окремі визначені поля, а зміст розрахункового документа передає інформацію, що повинна зазначатись платниками податків у встановленому формою вигляді, у встановленому формою полі – яке є окремим реквізитом розрахункового документу.

Пунктом 2 розділу VII Положення № 13 визначено обов’язкові реквізити фіскального касового чека за операцією з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів (далі – форма № ФКЧ-4).

Таким чином, як відповідь на питання 1 повідомляємо, що Товариство вірно розуміє порядок застосування РРО/ПРРО, зокрема в частині можливості  здійснення операції з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, з застосуванням ПРРО.

Щодо питання 2

Згідно з пунктом «б» статті 2 Закону № 265 фіскальна функція, виконання якої забезпечує ПРРО, реалізується через фіскальний сервер контролюючого органу (далі – ФСКО).

Передача даних від ПРРО до ФСКО здійснюється за допомогою двох API, які суб’єкт господарювання обирає на власний розсуд: API ФСКО Електронного кабінету та API ФСКО Єдиного вікна подання електронної звітності. Обидва АРІ розроблено з урахуванням вимог наказу Міністерства фінансів України 21 січня 2016 року № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» зі змінами, внесеними наказами Міністерства фінансів України
від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» та від
 11.12.2024 № 632 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 листопада 2024 року
№ 601».

Описи АРІ ФСКО з прикладами XML фіскальних касових чеків
розміщено 25.02.2025 на вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/opis-api-fiskalnogo-servera/.

Щодо питання 3

Реквізити при формуванні форми № ФКЧ-4 з використанням ПРРО заповнюються аналогічно вимогам, передбаченими для РРО, при цьому пунктом 2 розділу VII Положення № 13 визначено обов’язкові реквізити, які він має містити.  

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію