Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з плати за землю та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що має у власності нерухоме майно (далі – Майно), право власності на яке зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 03.08.2021. Відомості про сформовану у розумінні ст. 79 ˡ Земельного кодексу України (далі – Земельний кодекс) земельну ділянку, на якій розташоване Майно (далі – Ділянка), внесені до Державного земельного кадастру 29.08.2019 року.
На підставі рішення …… міської ради від 17.02.2022 укладений договір оренди на Ділянку, право оренди зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 27.07.2022 року (далі – Договір).
Товариство просить надати роз’яснення щодо виникнення у нього податкового обов’язку з обчислення, декларування та сплати плати за землю за період з 03.08.2021 (дати набуття права власності на Майно) до 27.07.2022 (дати державної реєстрації права оренди на Ділянку) та правових підстав для справляння плати за землю, з урахуванням наведених обставин.
Принцип платності використання землі, закріплений у ст. 206 Земельного кодексу, має практичну реалізацію в Кодексі як плата за землю у двох формах: земельного податку, який сплачується власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачами, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування та орендної плати, яка справляється на умовах договору оренди за надані у строкове користування земельні ділянки державної і комунальної власності (пп. 14.1.72, 14.1.147 п. 14.1 ст. 14, п. 269.1 ст. 269, п. 288.1 ст. 288 Кодексу).
Земельним законодавством, зокрема для юридичних осіб, встановлено обов’язок оформлення права власності, в т. ч. право спільної власності, а також користування у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст. 126 Земельного кодексу).
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).
Обов’язок платника зі справляння плати за землю, включаючи декларування та сплату податкових зобов’язань, настає на підставі даних, визначених п. 286.1 ст. 286 Кодексу, а саме: дані Державного земельного кадастру; дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або даних інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою тощо.
Отже, у періоді з дати державної реєстрації права власності на Майно до дати державної реєстрації користування Ділянкою на умовах оренди Товариство не є платником плати за землю у розумінні ст. 269 Кодексу до дати державної реєстрації Договору.
У Товариства виникає податковий обов’язок з нарахування та сплати орендної плати за Ділянку з дати державної реєстрації Договору, тобто з 27.07.2022 року.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |