Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо окремих питань переходу юридичної особи на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Підприємство повідомило, що в 2024 році перебувало на 3 групі платників єдиного податку без сплати ПДВ. В грудні 2024 році Підприємство перевищило обсяг доходу за 2024 рік та з 01.01.2025 за заявою самостійно перейшло на загальну систему оподаткування обліку та звітності. Підприємство зареєструвалося платником податку на додану вартість 09.01.2025.
Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
Чи має право Підприємство повернутися на 3 групу платників єдиного податку без сплати ПДВ з 01.04.2025?
Щодо зазначеного питання
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1
розділу XIV Кодексу.
До суб'єктів господарювання третьої групи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, відносяться юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (підпункт 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу).
Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) період у в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.
Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Пунктом 292.16 статті 292 Кодексу визначено, що право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 - 298.1.4 статті 298 Кодексу (пункт 298.1 статті 298 Кодексу).
Відповідно до підпункту 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 Кодексу суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб'єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому цього підпункту, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу.
До поданої заяви додається Розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 розділу XIV Кодексу.
Форма розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.
Так як зазначено у зверненні, Підприємство у зв'язку з перевищенням граничного обсягу доходу протягом 2024 року, встановленого для юридичних осіб – платників єдиного податку відповідно до підпункту 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу, 01.01.2025 року перейшло на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом відповідно до підпункту 3 підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Кодексу.
Тому, враховуючи норми Кодексу, Підприємство втратило право на застосування спрощеної системи оподаткування в 2025 році, так як платником перевищено протягом 2024 року граничний обсяг доходу, встановленого для юридичних осіб – платників третьої групи відповідно до підпункту 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу.
Слід зазначити, що кожен конкретний випадок має розглядатися з урахуванням всіх суттєвих обставин та первинних документів.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |