Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно отримання ліцензії, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство просить з урахуванням положень Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) роз’яснити вимоги частини дев’ятої ст. 46 Закону № 3817 щодо отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності після усунення порушень, що були підставами для припинення дії ліцензії, а саме: суб’єкт господарювання має право подати заяву на нову ліцензію одразу після усунення порушень за виключенням припинення ліцензії з підстав, визначених пунктами 1, 7, 35 і 36 частини другої цієї статті (після спливу шести місяців), чи навпаки, суб’єкт господарювання може отримати нову ліцензію одразу після усунення порушень визначених пунктами 1, 7, 35 і 36 частини другої цієї статті, що були підставами для припинення дії ліцензії?
Щодо зазначеного питання
Відповідно до частини дев’ятої ст. 46 Закону № 3817 у разі припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності суб’єкт господарювання може подати нову заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності після усунення порушень, що були підставами для припинення дії ліцензії, крім випадків припинення дії ліцензії на право виробництва та/або оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, у яких суб’єкт господарювання може подати нову заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності після усунення порушень, що були підставами для припинення дії ліцензії, але не раніше ніж через шість місяців з дати прийняття органом ліцензування відповідного рішення про припинення дії ліцензії на право провадження такого виду господарської діяльності (крім припинення дії ліцензії з підстав, визначених пунктами 1, 7, 35 і 36 частини другої цієї статті).
Частиною другою ст. 46 Закону № 3817 визначено підстави для прийняття органом ліцензування рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, серед яких:
заява ліцензіата про припинення дії ліцензії (п. 1 частини другої ст. 46 Закону № 3817);
несплата чергового платежу за ліцензію (п. 7 частини другої ст. 46 Закону № 3817);
рішення Ради національної безпеки і оборони України, введене в дію Указом Президента України про застосування до суб’єкта господарювання санкції, передбаченої пунктом 6 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції» (п. 35 частини другої ст. 46 Закону № 3817);
наявність інформації про здійснення контролю над суб’єктом господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції», резидентами держави, що здійснює збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у статті 1 Закону України «Про оборону України» (п. 36 частини другої ст. 46 Закону № 3817).
Отже, у разі припинення дії ліцензії на право виробництва та/або оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним суб’єкт господарювання може подати нову заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у разі припинення дії ліцензії з підстав, визначених пунктами 1, 7, 35 і 36 частини другої ст. 46 Закону № 3817 - одразу після усунення порушень, що були підставами для припинення її дії (при припиненні дії ліцензії за заявою ліцензіата - одразу після такого припинення), а у разі припинення дії ліцензії з інших підстав - після усунення порушень, що були підставами для припинення дії ліцензії, але не раніше ніж через шість місяців з дати прийняття органом ліцензування відповідного рішення про припинення дії ліцензії.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
____________________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |