Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення …(далі – Підприємство) від … (вх. ДПС № … від …) про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.
У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахунків Підприємство звернулось до контролюючого органу з такими питаннями:
1. Чи можна здійснювати реалізацію свічок, ікон, тощо з лотка на території ринку міста А без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО)?
2. Чи може Підприємство здійснювати торгівлю на ринку міста А шляхом реєстрації розрахункової книжки (далі – РК) та видавати кожному покупцю паперову розрахункову квитанцію?
Правові засади застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року
№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), дія якого поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахунки у готівковій та безготівковій формі.
Відповідно до статті 10 Закону № 265 перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахунки без застосування РРО/ПРРО з використанням РК та книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування РРО/ПРРО є обов’язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної політики, формування та реалізацію державної фінансової політики.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Постанова № 1336), затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахунки без застосування РРО/ПРРО з використанням РК та КОРО (далі – Перелік).
Пунктом 14 Переліку визначено, що релігійні організації мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО з використанням РК та КОРО при продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг.
Також абзацом другим пункту 2 Постанови № 1336 встановлено, що граничний розмір річного обсягу розрахунків з продажу товарів (надання послуг), визначених у пункті 14 Переліку, у разі перевищення якого застосування РРО/ПРРО є обов’язковим, становить 500 тисяч гривень на один суб’єкт господарювання.
Враховуючи викладене вище, як відповідь на питання 1 та 2 повідомляємо, що за умови дотримання вимог пункту 14 Переліку та граничного розміру річного обсягу розрахунків з продажу товарів (наданні послуг), Підприємство має право проводити розрахунки без застосування РРО/ПРРО з обов’язковим використанням РК та КОРО.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |