Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення … (далі – Товариство) від … (вх. ДПС № … від …) про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.
У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахунків, зокрема щодо відображення обов’язкових реквізитів у фіскальному касовому чеку (далі – фіскальний чек), Товариство звернулось до контролюючого органу з такими питаннями:
1. Згідно пункту 15 «Вид операції» – що саме має бути вказано в даному пункті?
2. Згідно пункту 17 «Платіжна система» у разі проведення обміну товару згідно положення до Закону України «Про захист прав споживачів», при проведенні обміну товару з формою оплати картка (тобто вже «безготівкова»), коли ми не повертаємо кошти через платіжну систему, без виконання процедури авторизації, як саме має відображати в чеку оплата та як дані платіжної системи будуть відсутні в чеку повернення та чеку обміну?
3. Згідно пункту 18 Форма оплати (обов’язкове виведення в чек) – позначення форми оплати («ГОТІВКА, «БЕЗГОТІВКОВА», «ІНШЕ»), суми коштів за цією формою оплати та валюти операції:
3.1. Які саме оплати мають бути вказані в формі оплати «безготівкова» та «інше» з такого переліку оплати, як зазначено нижче:
- кредит;
- картка на сайті;
- подарункова картка;
- накладений платіж;
- оплата частинами через термінал?
3.2. Як саме має відображатись у загальному звіті форми оплати так як наразі вказано «одержано по формах оплати»: картка, кредит, накладений платіж і т. д.?
3.3. Буде відображатись лише три форми оплати «готівка», «безготівкова», «інше» чи за засобами оплати мають також відображатись окремо оплати?
Щодо питання 1
З врахуванням того, що рядок 15 з назвою «Вид операції» міститься
у фіскальному касовому чеку на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1
(далі – ФКЧ-1) та у фіскальному касовому чеку видачі коштів за формою
№ ФКЧ-2 (далі – ФКЧ-2), назва рядка має відповідати тій операції, яка фактично здійснюється, як приклад в межах ФКЧ-1: «продаж»/«оплата», ФКЧ-2: «повернення»/«видача».
Щодо питання 2
Звертаємо увагу на те, що питання 2 сформовано у такий спосіб, що позбавляє контролюючий орган можливості надати практичну допомогу у зв’язку з тим, що саме питання не містить сенсового навантаження, а складається з трьох не зв’язаних між собою висловів у питальній формі в кінці.
Щодо питання 3.1
Перед наданням відповіді на питання 3.1, слід зазначити, що «накладений платіж» та «оплата частинами через термінал» взагалі не можна віднести до засобів оплати, є лише видами оплати, які може зазначати суб’єкт господарювання для зручності з метою поєднанням їх у ланцюг, який надаватиме можливість здійснювати відстеження отриманої оплати за товари, що реалізуються.
Такі засоби оплати, як: картка на сайті, кредит, подарункова карта, мають відображатись у формі оплати «БЕЗГОТІВКОВА».
Щодо питання 3.2 та 3.3
У зв’язку з тим, що питання 3.2, 3.3 за своєю суттю є однаковими і стосуються одного і того самого поняття та лише сформовані у різний спосіб зазначаємо, що і у фіскальному касовому чеку, і у загальному Z-звіті як форма оплати можуть відображатися тільки «ГОТІВКА, «БЕЗГОТІВКОВА» та «ІНШЕ». При цьому хоча виокремлення безготівкової форми за засобами оплати і не є обов’язковим, його здійснення не буде призводити до порушення вимог щодо форми та змісту розрахункових документів, а навпаки полегшить облік надходжень за різними засобами безготівкових оплат.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |