X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.03.2025 р. № 1242/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно подання звітності з обігу алкогольних напоїв, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Після отримання індивідуальної податкової консультації Товариство запитує:

  1. Так як Товариство є малим виробником пива і має подавати                     форму № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Звіт № 1-ВП) один раз на рік, то за 2024-й рік має подати дані за повний календарний рік з 01.01.2024 по 31.12.2024 чи звіт має містити виключно дані за період з 01.09.2024 по 31.12.2024? За період 01.01.2024 – 31.08.2024 Товариство подавало звіт по виробництву алкогольної продукції 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв».
  2. Якщо Товариство є малим виробником пива, виробники алкогольних напоїв,  які  мають   одночасно   ліцензію   на   оптову   торгівлю   алкогольними

напоями, мають включати такі товари/продукцію в Звіт № 1-ВП, але враховуючи, що був імпорт інших кодів продукції/товарів, які не виготовляє, з 01.09.2024 подавав по таким кодам продукції/товарів Звіт № 1-ОП, чи потрібно по таким кодам продукції/ товарів подавати інформацію за 2024 рік в Звіті № 1-ВП?

 

Щодо зазначених питань

В індивідуальній податковій консультації від 21.01.2025                                                  № 270/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК, направленій Товариству, зазначено, що:

критерії віднесення виробництва до малого виробництва пива встановлено п. 43 частини першої ст. 1 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817);

приналежність суб’єкта господарювання до малого виробництва пива визначається наявністю у нього в Єдиному реєстрі ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, відповідної ознаки 3 (мале виробництво пива);

в ліцензіях, отриманих відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»                            (далі – Закон № 481)  не передбачено окремої ознаки для виділення малих виробництв пива серед виробників алкогольних напоїв;

відповідно до частини шостої ст. 72 Закону № 3817 малі виробництва пива подають до органу ліцензування не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним роком, щорічний звіт про обсяги виробництва та/або обігу (у тому числі за операціями з вивезення за межі митної території України) алкогольних напоїв;

частиною третьою ст. 72 Закону № 3817 встановлено щомісячний термін подання виробниками алкогольних напоїв звіту про залишки та обсяги виробництва і обігу (в тому числі ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України) спирту етилового, біоетанолу, спиртового дистиляту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;

положення ст. 72 Закону № 3817 щодо термінів подання звітності малими виробництвами пива (щорічний звіт ­­– не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним роком), якими у порядку, визначеному Законом № 3817, отримано ліцензію як малими виробництвами пива та у яких в Єдиному реєстрі ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, наявна відповідна ознака малого виробництва, а саме  3 мале виробництво пива. Такі суб’єкти господарювання подають Звіт № 1-ВП один раз на рік не пізніше 20 січня року, наступного за звітним роком.

Відповідно суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на право виробництва алкогольних напоїв без ознаки мале виробництво пива, подають Звіт № 1-ВП щомісяця не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним.

Отже, суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на право виробництва алкогольних напоїв відповідно до Закону № 481, до отримання як мале виробництво пива ліцензії на виробництво алкогольних напоїв відповідно до Закону № 3817, зобов’язаний подавати Звіт № 1-ВП щомісяця не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним.

Статтею 43 Закону № 3817 встановлено порядок отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, крім ліцензій, надання яких здійснюється в автоматичному режимі.

У разі відповідності критеріям віднесення виробництва до малого виробництва пива, встановленим п. 43 частини першої ст. 1 Закону № 3817, Товариство може подати до контролюючого органу заяву про отримання ліцензії

на право виробництва алкогольних напоїв, в якій зазначені всі передбачені статтею  43 Закону № 3817 відомості (в т.ч. ознака 3 – мале виробництво пива) та копію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Що стосується подання звітів 1-ВП та 1-ОП малими виробництвами пива, повідомляємо, що в індивідуальній податковій консультації від 21.01.2025            № 270/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК зазначено, що ліцензіати, які мають одночасно ліцензії на право виробництва та на право оптової торгівлі, зокрема, алкогольними напоями, починаючи зі звітного періоду вересень 2024 року, подають  лише звіт, передбачений для виробників таких товарів (продукції), а саме  Звіт № 1-ВП. Така норма поширюється на всіх виробників алкогольних напоїв, в тому числі на малі виробництва пива.

У Звіті № 1-ВП повинна відображатися інформація по всіх кодах продукції/товарів згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 18.06.2024 № 296 «Про затвердження форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», порядків їх заповнення та Кодів, одиниць виміру та видів продукції/товару», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.07.2024 за № 1011/42356, як по вироблених товарах, так і по придбаних/отриманих у інших суб'єктів господарювання.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).