X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.03.2025 р. № 1296/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

                        Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство без надання будь-яких документів, зокрема що підтверджують право власності на нерухоме майно, проінформувало, що є власником нежитлової будівлі (будівлі колишнього дитячого дитсадка) та отримало дозвіл на проєктування та реконструкцію цієї будівлі під будівлю закладу дошкільної освіти за адресою: м. Дніпро …. у межах землекористування  (кадастровий номер  0000000000:00:000:0000) на підставі рішення Виконавчого комітету Дніпровської міської ради ….

Товариство вважає, що на належний йому об’єкт нежитлової нерухомості поширюється дія підпункту «і» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті  266 Кодексу                    (далі – підпункт 266.2.2 Кодексу), та просить надати роз’яснення:

  1. чи виникають податкові зобов’язання з Податку за об’єкт нежитлової нерухомості  відповідно до підпункту 266.2.2 Кодексу на період реконструкції;
  2. після реконструкції будівлі, чи може платник податків скористатися пільгою згідно підпункті «і» підпункту 266.2.2 Кодексу, якщо дошкільний заклад буде використовуватися за призначенням;
  3. чи потрібно кожний рік звертатися за індивідуальною податковою консультацією для підтвердження права на користування пільгами, якщо в зазначеній нормі не внесено змін та доповнень.

Порядок нарахування та сплати Податку з об’єктів нежитлової та/або житлової нерухомості врегульовано статтею 266 Кодексу.

Згідно з підпунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Об’єктом оподаткування Податком є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (підпункт  266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Кодексу).

Норми статті 266 Кодексу застосовуються власниками нерухомого майна. При цьому Кодекс не містить норм щодо виключення з об’єктів  оподаткування Податком об’єктів нерухомості на період їх реконструкції.

Відповідно до підпункту «і» підпункту 266.2.2 Кодексу не є об’єктом оподаткування: будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

Статтею 43 Закону України «Про освіту» визначено, що освітня діяльність провадиться на підставі ліцензії, що видається органом ліцензування відповідно до законодавства.

Відповідно пункту 1 статті 1 Закону України від 06.06.2024 № 3788-IX «Про дошкільну освіту» заклад дошкільної освіти – заклад освіти, основним видом діяльності якого є освітня діяльність у сфері дошкільної освіти, що реалізується на підставі ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.

Враховуючи зазначене, не є об’єктом оподаткування Податком будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, що використовуються для надання освітніх послуг і належать на праві власності суб’єкту господарювання, який надає освітні послуги відповідно до ліцензії.

Відповідно до реєстраційних даних інформаційно-телекомунікаційної системи «Податковий блок» основним задекларованим видом господарської діяльності Товариства є код 01.25 «Вирощування ягiд, горiхiв, iнших плодових дерев i чагарникiв» Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.

Оскільки економічна діяльність з вирощування ягiд, горiхiв, iнших плодових дерев i чагарникiв не є наданням освітніх послуг, то на об’єкти нерухомості, які належать Товариству не поширюється дія підпункту «і» підпункту 266.2.2 Кодексу.

 Індивідуальна податкова консультація – роз’яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій (підпункт 14.1.1721 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Отже, у разі внесення змін та доповнень до підпункту «і» підпункту 266.2.2 Кодексу, Товариство може звернутися для отримання нової  індивідуальної податкової консультації.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

 

                   Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.