Про можливість адвоката, який є учасником (партнером), засновником адвокатського об’єднання, в той же час здійснювати індивідуальну адвокатську діяльність та перебувати на обліку в контролюючих органах як самозайнята особа
Державна фіскальна служба України розглянула запит, щодо можливості адвоката, який є учасником (партнером), засновником адвокатського об’єднання, в той же час здійснювати індивідуальну адвокатську діяльність та перебувати на обліку в контролюючих органах як самозайнята особа, і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодексу), повідомляє таке.
Згідно із Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі - Закон) адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).
Законом визначено, що право на зайняття адвокатською діяльністю підтверджується свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідченням адвоката України, які видаються Радою адвокатів регіону.
З метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до цього Закону набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності Радою адвокатів України забезпечується ведення Єдиного реєстру адвокатів України (далі - Реєстр). У разі зміни відомостей, що внесені або підлягають внесенню до Реєстру, має бути забезпечене внесення відповідної інформації до такого Реєстру, відповідно до статті 17 Закону.
Відповідно до статті 13 Закону — адвокат, який здійснює свою діяльність індивідуально, є самозайнятою особою.
Водночас, відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Кодексу самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність, зокрема діяльність адвоката, за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Фізичні особи - підприємці підлягають взяттю на облік в контролюючих органах за місцем їх державної реєстрації на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором.
Взяття на облік фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, здійснюється контролюючими органами за місцем постійного проживання таких осіб, після державної реєстрації такої діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує їх право на ведення діяльності. Підставою для взяття на облік в контролюючих органах таких осіб є отримання від платників податків заяв та копій документів, що підтверджують право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності, визначених у підпункті 1 пункту 6.7 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.12.2011 за№ 1562/20300, зі змінами.
Окрім того, якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізична особа - підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |