Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів за межами митної території України та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як викладено у зверненні, Підприємство планує здійснити придбання товару за межами митної території України та подальше постачання цього товару нерезиденту за межами митної території України, без його фактичного ввезення на митну територію України.
Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1) чи є об’єктом оподаткування ПДВ зазначені у зверненні операції з придбання платником податку товару за межами митної території України та постачання цього товару покупцю-нерезиденту без його ввезення на митну територію України;
2) чи має бути складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна при здійсненні зазначених у зверненні операцій;
3) чи відображаються зазначені у зверненні операції в податковій декларації з ПДВ та в яких рядках;
4) в який строк та на яких умовах банк завершує валютний нагляд за наведеними у зверненні операціями?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків, зборів і митних платежів, регулюються нормами ПКУ, Митного кодексу України (далі – МКУ) та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ і пункт 2 статті 1 розділу I МКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу ХХ ПКУ.
Згідно з підпунктами «а» – «г» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з:
постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України;
ввезення товарів на митну територію України;
вивезення товарів за межі митної території України.
З метою оподаткування ПДВ до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений МКУ.
Постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу I ПКУ).
Правила визначення місця постачання товарів та послуг встановлено статтею 186 розділу V ПКУ.
Згідно з пунктом 186.1 статті 186 розділу V ПКУ місцем постачання товарів, зокрема, є:
фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання;
місце, де товари перебувають на час початку їх перевезення або пересилання, у разі якщо товари перевозяться або пересилаються продавцем, покупцем чи третьою особою.
Згідно з пунктом 1 статті 74 глави 13 МКУ імпорт (випуск для вільного обігу) – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Експорт (остаточне вивезення) – це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов’язань щодо їх зворотного ввезення (пункт 1 статті 82 глави 15 МКУ).
Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм ПКУ та МКУ, ДПС повідомляє.
Щодо питань 1 – 3
Якщо операції Підприємства з придбання і постачання товару здійснюватимуться за межами митної території України, а сам товар фактично не ввозитиметься на митну територію України та не вивозитиметься за її межі, за даними операціями об’єкт оподаткування ПДВ не виникатиме. Такі операції не підлягають відображенню у податковій звітності з ПДВ та податкові накладні за такими операціями не складаються.
Щодо питання 4
Питання щодо строків та умов завершення банком валютного нагляду за розрахунками при здійсненні наведених у зверненні операцій не належить до компетенції Державної податкової служби України, а тому з порушеного питання ДПС рекомендує звернутися до Національного банку України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |