Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства … щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство без надання будь-яких документів, зокрема, що підтверджують право власності на нерухоме майно проінформувало, що є власником семи об’єктів нерухомого майна (реєстраційні номери об’єктів нерухомості …….) розташованих за трьома різними адресами, з місцем розташування Київська область, м. Біла Церква, основний вид діяльності – код КВЕД 28.30 «Виробництво машин i устаткування для сiльського та лiсового господарства».
Товариство проінформувало, що ставки Податку встановлені рішенням Білоцерківської міської ради Київської області від 24.06.2021 № 1000-14-VIII «Про встановлення місцевих податків і зборів та території Білоцерківської міської територіальної громади».
Плануючи відновити виробничу діяльність Товариство повідомило, що буде використовувати лише частину об’єктів нерухомого майна, а інші об’єкти будуть здаватися в оренду, або не використовуватися взагалі.
Товариство запитує яким чином і чи необхідно здійснювати розрахунок Податку на об’єкт промислової нерухомості, або його частину, яка не використовується, за умови що одна частина цього ж об’єкту звільнена від оподаткування, інша частина оподатковується, як та, що здається в оренду, лізинг, позичку.
Оскільки до звернення не надані документи, які підтверджують відомості про об’єкти нерухомого майна, права Товариства на них, то ДПС надає роз’яснення загальних норм податкового законодавства щодо викладеного питання у загальному порядку.
Порядок нарахування та сплати Податку з об’єктів нежитлової та/або житлової нерухомості врегульовано статтею 266 Кодексу.
Згідно з підпунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Відповідно до підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Кодексу об’єктом оподаткування є об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1. пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
Кодекс не передбачає припинення справляння Податку у зв’язку з відсутністю господарської діяльності.
Водночас підпунктом 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу визначено перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування.
Зокрема, згідно з підпунктом «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу (далі – підпункт «є» підпункту 266.2.2 Кодексу) не є об’єктом оподаткування будівлі промисловості, віднесені до класу «Промислові та складські будівлі» (код 125) Класифікатора будівель і споруд НК 018:2023 (далі – Класифікатор), що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Отже, для права застосування для об’єкту нерухомості норми, передбаченої підпунктом «є» підпункту 266.2.2 Кодексу, Товариство одночасно має відповідати певним умовам:
основний вид діяльності має класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010;
будівлі мають бути віднесені до класу «Промислові та складські будівлі» (код 125) Класифікатора, використовуватися за призначенням, визначеним Класифікатором за кодом 125, та не здаватися в оренду, лізинг, позичку.
Зазначений Товариством у зверненні основний вид його діяльності, а саме КВЕД 28.30 – виробництво машин i устаткування для сiльського та лiсового господарства включено до розділу 28 «Виробництво машин і устаткування, н.в.і.у.» секції С «Переробна промисловість» КВЕД ДК 009:2010, тобто відноситься до видів діяльності, що класифікуються у секціях B - F КВЕД.
При цьому зазначаємо, що Товариство не додало до звернення інформацію щодо віднесення об’єктів нерухомості до коду 125 Класифікатора.
У разі, якщо Товариством буде дотримано всіх умов, визначених підпунктом «є» підпункту 266.2.2 Кодексу, то Товариство має підстави для застосування цієї норми Кодексу для власних об’єктів нерухомого майна.
При цьому звертаємо увагу, що виключення з переліку об’єктів оподаткування, передбачене підпунктом «є» підпункту 266.2.2 Кодексу, стосується будівель та споруд, а не їх частин.
Враховуючи вищевикладене, якщо в оренду, лізинг, позичку Товариством будуть надаватися частина площ об’єктів нерухомості, то позбавлення права на користування зазначеною нормою Кодексу стосується всієї площі об’єктів нерухомості, частина яких надається в оренду, лізинг, позичку.
Отже, надання об’єкту нерухомості або його частини в оренду, лізинг, позичку позбавляє Товариство права при визначенні податкового зобов’язання з Податку застосовувати положення підпункту «є» підпункту 266.2.2 Кодексу за весь об’єкт.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу).
Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни / втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |