Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України на виконання рішення суду, яке залишено без змін постановою апеляційного адміністративного суду, щодо задоволення позову товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) про скасування індивідуальної податкової консультації та керуючись ст. 53 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, надає нову індивідуальну консультацію на звернення Товариства.
У запиті Товариство зазначає, що має ліцензію на право виробництва тютюнових виробів, планує розширити напрямки своєї господарської діяльності та здійснювати вирощування тютюну з його наступною переробкою.
Після збору зеленої маси тютюн-сирець піддається сушінню до відповідного рівня вологи в листях. При цьому, орієнтовно з однієї тони зеленої маси тютюну-сирцю втрачається близько 90% ваги і після сушки отримується приблизно 100 кг сушеного тютюну, що передує ферментації тютюнової сировини.
Враховуючи викладене Товариство запитує, чи вірно, що встановлені п. 214.6 ст. 214 Кодексу норми втрат та відходів неферментованої тютюнової сировини враховують втрати та відходи, що виникають виключно в процесі ферментації неферментованої тютюнової сировини?
Щодо зазначеного питання
Відповідно до пункту 58 частини першої статті 1 Розділу І Закону України 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) неферментована тютюнова сировина – тютюнова сировина, не піддана ферментації.
Згідно з пунктом 84 частини першої статті 1 Розділу І Закону № 3817 тютюнова сировина – цілі рослини тютюну чи його листя у природному стані або у вигляді сушеного чи ферментованого листя, цілого чи з відділеною середньою жилкою, обрізаного чи необрізаного, роздавленого чи розрубаного, що відносяться до товарної позиції 2401 згідно з УКТ ЗЕД (включаючи відходи листя тютюну, тютюновий пил), а також гомогенізований (відновлений), розширений та різаний тютюн, що відноситься до товарної позиції 2403 згідно з УКТ ЗЕД, не готовий для куріння або не призначений для споживання/використання кінцевим споживачем. Тютюнова сировина може бути ферментованою або неферментованою.
Ферментація – процес обробки тютюнової сировини, під час якого за допомогою біохімічних та хімічних реакцій відбувається перетворення органічних речовин тютюнової сировини на неорганічні, що супроводжується нагріванням та виділенням вологи, зниженням активності ферментів, зміною складу та покращенням властивостей тютюнової сировини (пункт 88 частини першої статті 1 Розділу І Закону № 3817).
Ферментована тютюнова сировина – тютюнова сировина, піддана ферментації (пункт 89 частини першої статті 1 розділу І Закону № 3817).
Відповідно до частини шостої статті 20 розділу III Закону № 3817 cукупні втрати та відходи неферментованої тютюнової сировини під час зберігання, транспортування, виробництва ферментованої тютюнової сировини протягом календарного (звітного) місяця не можуть перевищувати 10 відсотків загального обсягу (ваги) неферментованої тютюнової сировини, використаної для виробництва ферментованої тютюнової сировини протягом календарного (звітного) місяця.
Згідно із п. 214.6 ст. 214 Кодексу сукупні втрати та відходи неферментованої тютюнової сировини під час зберігання, транспортування, виробництва ферментованої тютюнової сировини протягом календарного (звітного) місяця не можуть перевищувати 10 відсотків загального обсягу (ваги) неферментованої тютюнової сировини, використаної для виробництва ферментованої тютюнової сировини протягом календарного (звітного) місяця.
За наявності понаднормативних сукупних втрат та відходів ферментованої тютюнової сировини під час її зберігання, транспортування і використання у виробництві тютюнових виробів або неферментованої тютюнової сировини під час її зберігання, транспортування, виробництва ферментованої тютюнової сировини базою оподаткування є втрачений обсяг тютюнової сировини, який перевищує сукупні норми втрат та відходів, визначені Кодексом, за відповідний календарний (звітний) місяць.
Відповідно до правової позиції суду встановлені п. 214.6 ст. 214 Кодексу норми втрат та відходів неферментованої тютюнової сировини у розмірі 10 відсотків загального обсягу (ваги) неферментованої тютюнової сировини, використаної для виробництва ферментованої тютюнової сировини протягом календарного (звітного) місяця мають застосовуватися Товариством до втрат та відходів, які виникають виключно в процесі ферментації неферментованої тютюнової сировини, починаючи з моменту сформування партії неферментованої тютюнової сировини в тому стані, в якому ця партія зберігається, транспортується і завантажується до ферментаційної камери або тунелю і закінчується завершенням процесу ферментації цієї партії.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |