X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.03.2025 р. № 1600/ІПК/14-29-04-01-10

Індивідуальна податкова консультація

 

Головне управління ДПС у Миколаївській області на звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання практичного використання окремих норм податкового законодавства, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Товариство повідомило, що є власником цілісного майнового комплексу цементного заводу [], розташованого на території [селища ] (далі – Майновий комплекс) внаслідок переходу від попереднього власника до Товариства майнових прав на нерухоме майно цілісного майнового комплексу даного цементного заводу, а також земельних ділянок для його обслуговування. Товариство продовжувало подавати податкові декларації з плати за землю та сплачувати земельний податок (далі – Податок) за земельні ділянки (площею 4,9 га та 0,0044 га), що розташовані на території  [с] (далі – Ділянка 1) та [с.   ] (далі – Ділянка 2).

Товариство стверджує, що Ділянка 1 (не визначено цільове призначення землі), належить до земель запасу, на якій розташований зруйнований у результаті впливу природних чинників (дощ, вітер, температура тощо) обєкт нерухомого майна, щодо якого Товариство не набуло право власності, право господарського відання або право оренди, та фактично не користується таким обєктом. Документи, підтверджуючі право власності/користування Ділянкою 1, у Товариства відсутні.

Товариству згідно з розпорядженням органом місцевого самоврядування у 2008 році надано дозвіл на розміщення на Ділянці 2 зовнішньої реклами (рекламна стела). Документи, підтверджуючі право власності/користування Ділянкою 2, на якій знаходиться рекламна конструкція у вигляді рекламної стели, яка перебуває у власності Товариства, відсутні.

З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з такого питання:

чи наявний у нього обов’язок із справляння Податку за земельні ділянки площею 4,9 га та 0,0044 га.

Разом з тим, у зверненні не зазначено:

інформацію щодо землевпорядної документації, у т. ч. стосовно земельної ділянки, на якій розташований Майновий комплекс?

документи, що підтверджують правочин, яким передбачено перехід до Товариства відповідного права на Майновий комплекс та не надано їх копії?

У зв`язку з цим Головне управління ДПС у Миколаївській області надає загальне роз`яснення щодо порушеного питання.

Кодексом передбачено реалізацію принципу платності користування землею (ст. 206 Земельного кодексу України (далі – Земельний кодекс)) у двох формах плати за землю: Податку, який сплачується власниками земельних ділянок, землекористувачами, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування, та орендної плати, яка справляється на умовах договору оренди за надані у строкове користування земельні ділянки державної і комунальної власності (пп. 14.1.72, 14.1.136, 14.1.147 п. 14.1 ст. 14, п. 269.1 ст. 269, п. 288.1 ст. 288 Кодексу).

Підставою нарахування Податку, зокрема є дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (пп. «б» п. 286.1 ст. 286 Кодексу).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).

Отже, виходячи із аналізу норм Кодексу, Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє наступне.

У разі наявності у платника зазначених вище підстав, земельні ділянки підлягають оподаткуванню (плата за землю) у загальновстановленому порядку.

Додатково Головне управління ДПС у Миколаївській області інформує, що оподаткування кожної земельної ділянки повинно здійснюватись на підставі даних Державного земельного кадастру, даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або документів, що підтверджують правочин, яким передбачено перехід до Товариства відповідного права на землю.

Разом з тим повідомляємо, що висновки з питань практичного застосування норм податкового законодавства надаються органами Державної податкової служби України, виходячи із суті запитання та наявної інформації, наданої у зверненні.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).