Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення ТОВ «» (далі – ТОВ) щодо формування витрат, пов’язаних із перерахуванням ТОВ грошових коштів для погашення боргів ДП із заробітної плати та перед бюджетом, і, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, між ТОВ (далі – покупець) та Регіональним відділенням ФДМУ по «» (далі – продавець) 20.09.2024 за результатами публічних торгів було укладено договір купівлі-продажу об’єкта малої приватизації – єдиного майнового комплексу державного автотранспортного підприємства «» (далі – ДП).
Договір укладено на підставі електронного аукціону, посвідчено нотаріально приватним нотаріусом.
Згідно з договором, покупець є правонаступником усіх майнових прав (крім права постійного користування земельною ділянкою) і обов’язків ДП.
Договором передбачено, що з моменту переходу права власності покупець зобов’язаний виконати умови продажу об’єкта приватизації (передбачені умовами аукціону), а саме протягом шести місяців від дати переходу права власності забезпечити погашення заборгованості ДП із заробітної плати та перед бюджетом у розмірі, що складається на день переходу права власності на єдиний майновий комплекс (у разі наявності такої заборгованості).
На виконання умов договору ТОВ здійснило погашення заборгованості ДП із заробітної плати та перед бюджетом у повному обсязі, таке погашення здійснювалось шляхом перерахування коштів з власного рахунку до бюджету та цільових фондів із відповідним зазначенням в призначенні платежу інформації стосовно погашення боргу іншої юридичної особи – ДП.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Чи можливо облікувати в бухгалтерському та податковому обліку витрати на погашення заборгованості ДП із заробітної плати та перед бюджетом у витратах поточного періоду на рахунках класу 9 «Витрати діяльності», рахунок 94 – «інші витрати діяльності»?
Чи включаються такі витрати у склад витрат поточного періоду?
У разі якщо такі витрати не можливо обліковувати на рахунках класу 9 «Витрати діяльності» – рахунок 94 – «інші витрати діяльності» яким саме чином такі витрати обліковуються у бухгалтерському та податковому обліку?
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат, пов’язаних із перерахуванням ТОВ грошових коштів для погашення боргів ДП із заробітної плати та перед бюджетом.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.
Водночас зазначаємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні).
Отже, з питання порядку формування витрат у бухгалтерському обліку при перерахуванні ТОВ грошових коштів для погашення боргів ДП доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |