Індивідуальна податкова консультація
Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло звернення щодо формування доходу за рахунок внесків у вигляді грошових коштів від учасників/засновників в додатковий капітал підприємства без рішення про зміну розміру статутного капіталу підприємства та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755–VI (із змінами і доповненнями) (далі – Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Як зазначено у зверненні, Товариство, що на загальній системі оподаткування, планує збільшити додатковий капітал підприємства за рахунок внесків його учасників/засновників за рахунок грошових коштів без рішення про зміну розміру статутного капіталу підприємства.
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію, чи включається додатковий капітал до складу доходу Товариства та чи потрібно його оподатковувати.
Відповідно до положень пп. 191.1.28 п. 191.1 ст. 191 Кодексу, до функцій Державної податкової служби належить надання індивідуальних податкових консультацій, інформаційно-довідкових послуг виключно з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Отже, надання роз'яснень з питань формування додаткового капіталу Товариства за рахунок внесків учасників/засновників не належить до повноважень Державної податкової служби.
Правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов'язки їх учасників визначено Законом України від 06 лютого 2018 року № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі - Закон № 2275-VIII).
Розмір статутного капіталу товариства складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України (частина перша ст. 12 Закону № 2275-VIII).
Частиною першою ст. 13 Закону № 2275-VIII встановлено, що вкладом учасника товариства можуть бути гроші, цінні папери, інше майно, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму внесків у вигляді грошових коштів від учасників/засновників Товариства в додатковий капітал підприємства без зміни розміру його статутного капіталу.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (абзац перший частини другої ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами).
Отже, питання порядку відображення у бухгалтерському обліку операцій із внесення засновником Товариства грошових коштів до додаткового капіталу без збільшення розміру статутного капіталу товариства - належить до компетенції Міністерства фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |