X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.04.2025 р. № 1791/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства …. щодо надання індивідуальної податкової консультації з нарахування транспортного податку (далі – Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство поінформувало про придбання у березні 2023 року, для господарської діяльності легкового автомобіля марки BMW, модель GX7/21EN, комерційний опис X7 XDRIVE 40D,  ідентифікаційний  номер …., об’єм двигуна 2993 см3, 2023 року випуску,  державний номер ….  (далі – Автомобіль ….).

Товариство запитує: 1) чи Автомобіль ….  є об’єктом оподаткування в 2024 році; 2) чи подається Декларація з транспортного податку за 2024 рік.

Згідно з підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об’єктами оподаткування.

Підпунктом 267.2.1 пункту 267.1 статті 267 Кодексу визначено, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі (далі – Мінекономіки) за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року Мінекономіки, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – Перелік), який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Розрахунок середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей оподаткування Податком здійснюється за  Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18.02.2016 року (зі змінами) (далі – Методика).

Отже, основним показником, на основі якого складається Перелік, є середньоринкова вартість автомобіля, при цьому у Переліку відсутня інформація щодо середньоринкової вартості включених до нього автомобілів.

У Переліку на 2024 рік, який розміщений  на офіційному веб-сайті Мінекономіки, наявна інформація про автомобіль  марки BMW, модель  Х7 xDrive40d (G07 SAV), рік випуску (включно) «до 1 року».

Враховуючи зазначене, оскільки визначальною ознакою віднесення легкового автомобіля до об’єкта оподаткування транспортним податком є його присутність у Переліку та з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно), то Автомобіль ….  є об’єктом оподаткування  Податком  в 2024 році.

При цьому зазначаємо, що датою, яку слід враховувати для обчислення суми Податку, вважається дата випуску (виготовлення) транспортного засобу (день, місяць, рік) згідно з реєстраційними і технічними документами на транспортний засіб. Для транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити неможливо, – 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.

Згідно з підпунктом 267.6.4 пункту 267.6 статті 267 Кодексу  платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 415 (із змінами), з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 стаття 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).

 

 

 

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни / втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.