Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо застосування окремих норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомляє, що має місце знаходження за наступною адресою: 53208, Дніпропетровська обл. м. Нікополь, перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області, Нікопольська ДПІ у стані 0 «Платниник податків за основнии місцем обліку».
Водночас, Товариство за місцем розташування власного нерухомого майна перебуває на обліку у стані 17 «Платник податків » в інших територіальних підрозділах ДПС.
Товариство, як Виконавець, в рамках укладеного з 3амовником договору надання послуг за6езпечує Замовника працівниками певних професій і кваліфікацій на території України для виконання визначених Замовником функцій. Згідно положень укладеного договору персонал складається з працівників Виконавця та працює за трудовими договорами з Виконавцем. Укладання цього договору не породжує будь-які цивільно-правові або трудові відносини між Замовником та наданими йому працівниками Виконавця. Працівники в рамках цього договору направляються для виконання певної ро6оти на робочі місця, які розташовані на території Замовника. Таке направлення не є відрядженням. Замовник, в рамках укладеного договору надання послуг, оплачує Товариству , як Виконавцю, надані послyги з за6еспечення його працівниками певних професій.
При цьому, згідно положень укладеного Договору надання послуг, а саме Виконавець (Товариство) здійснює оплату праці працівників відповідно до чинного законодавства з дотриманням мінімальних державних гарантій, здійснює сплату всіх податків, відрахувань, внесків, пов’язаних з заробітною платою, здійснює необхідні утримання з заробітної плати працівників (податки, утримання по виконавчим листам та інше) та подає до державних органів всю пов’язану з трудовими відносинами звітність.
Слід зазначити, що Товариство не має відокремлених підрозділів, що розташовані на території інших територіальних громад, ніж місцезнаходження за основним місцем обліку та наймані працівники Товариства не працюють за місцем розташyвання власного нерухомого майна Товариства на території інших територіальних громад України, тому як таке майно передано Товариством в оперативну оренду.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію
з наступного питання:
Товариство має сплачувати податок на доходи фізичних осіб, який утриманий з доходів (заробітної плати), що виплачується штатним працівникам Товариства, які задіяні в наданні послуг із забезпечення Замовника по Договору надання послуг, до бюджету за своїм місцезнаходженням, тобто до Дніпропетровської області?
Статтею 46 Господарського кодексу України передбачено, що підприємці мають право укладати з громадянами договори щодо використання їх праці.
Договори з громадянами на використання їх праці укладаються за трудовими або цивільно-правовими договорами.
Трудові відносини громадян регулюються, зокрема Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП).
Відповідно до ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету передбачено ст. 168 Кодексу.
Відповідно до п.п. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 Кодексу податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до відповідних бюджетів згідно з Бюджетним кодексом України (далі – БКУ).
Частиною другою ст. 64 БКУ встановлено, що податок на доходи фізичних осіб (крім податку, визначеного абзацами п’ятим і шостим частини другої ст. 64 БКУ), який сплачується (перераховується) податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.
Згідно з п.п. 168.4.2 п. 168.4 ст. 168 Кодексу такий порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку.
Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, а у випадках, передбачених Кодексом, - за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості)
(п.п. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 Кодексу).
Враховуючи викладене, юридична особа як податковий агент при нарахуванні доходу у вигляді заробітної плати працівникам (з якими укладено трудові договори), зобов’язана утримати та перерахувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстрації) на відповідні рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби, незалежно від того, що зазначені працівники направляються для виконання певної ро6оти на робочі місця, які розташовані на території Замовника, на підставі договору про надання послуг Замовнику, за умови відсутності у складі юридичної особи відокремлених підрозділів через які провадиться діяльність таким Товариством, тобто до бюджету Дніпропетровської області.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
________________________________________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |