X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.02.2018 р. № 603/ІПК/20-40-12-03-25

Про рентну плату за користування надрами

Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.10 р. № 2755-VІ (далі - Податковий кодекс), розглянуло заяву Підприємства щодо визначення фактичної ціни реалізації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (далі - Рентна плата) та, враховуючи фактично викладені обставини, повідомляє наступне.

Підприємство поінформувало, що здійснює видобування питних та технічних підземних вод, проводить технологічний виробничий цикл водопідготовки, здійснює нецентралізоване постачання питної води та є платником Рентної плати на підставі спеціальних дозволів на користування надрами.

Підприємство має намір з’ясувати чи можливо при обчисленні вартості товарної продукції за фактичними цінами реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), суму доходу зменшити на суму витрат підприємства, які безпосередньо не пов’язані з видобуванням, а пов’язані з виробництвом і реалізацією готової продукції.

Платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин здійснюють для цілей оподаткування окремий (від інших видів операційної діяльності) бухгалтерський та податковий облік витрат і доходів за кожним видом мінеральної сировини за кожним об'єктом надр, на який надано спеціальний дозвіл.

Зокрема, вартість відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) згідно з п. 252.7 ст. 252 Податкового кодексу у податковому (звітному) періоді обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) за фактичними цінами реалізації відповідного виду товарної продукції - видобутої корисної копалини.

При цьому вартість одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за фактичними цінами реалізації обчислюється у відповідності до п. 252.8 - 252.10 ст. 252 Кодексу.

Оскільки підприємство повідомило, що здійснює нецентралізоване постачання питної води, то дохід від реалізації такої води зменшується на суму витрат транспортування.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу).