X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.04.2025 р. № 1853/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова  служба України  у зв’язку із надходженням звернення Приватного акціонерного товариства (далі – Товариство), про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до звернення Товариством в процесі оновлення версії програмного забезпечення реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО)
Екселліо
FP – 700 та подальшого формування фіскального чеку було виявлено, що порядок рядків реквізитів 29 (QR – код), 30 (код автентифікації повідомлення (МАС), 33 заводський номер РРО, 34 (фіскальний номер РРО / фіскальний номер програмного РРО (далі – ПРРО) та 6 (кількість товару (послуги), знак «х», вартість одиниці виміру) якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, у фіскальному чеку не відповідає розміщенню рядків у формі № ФКЧ – 1, наведеній у Додатку 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, а саме знаходяться в одному рядку а не послідовно. 

Товариство звернулося до контролюючого органу із наступними питаннями (в контексті звернення):

  1. Чи є обов’язковим порядок та розташування рядків реквізитів чеку наведений у Додатку № 1 (Форма № ФКЧ – 1) Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів?
  2. Чи є порушенням вимог діючого законодавства, розташування рядків реквізитів чеку 29 ( QR – код) та 30 (код автентифікації повідомлення (МАС) у фіскальному чеку, в одному рядку, а не послідовно?
  3. Чи є порушенням вимог діючого законодавства, розташування рядків реквізитів чеку 33 (заводський номер РРО) та 34 (фіскальний номер РРО/ПРРО) у фіскальному чеку, в одному рядку, а не послідовно?
  4. Чи є порушенням вимог діючого законодавства розміщення реквізитів рядка 6 (кількість товару (послуги),  знак «х», вартість одиниці виміру) якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, у довільному порядку?
  5.  Чи відповідає вимогам наказу Міністерства фінансів України
    від 21 січня 2016 року № 13, в частині розташування рядків реквізитів чеку 29
    (QR – код), 30 (код автентифікації повідомлення (МАС) та 6 (кількість товару (послуги),  знак «х», вартість одиниці виміру)?

Приклад чеку додається Товариством до звернення.

 

Оскільки сформульовані Товариством у зверненні питання є подібними і регулюються одними і тими ж нормами законодавства, тому відповідь надається щодо питання 1 – 5 одночасно.

Форми та зміст розрахункових документів встановлені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України
від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення № 13), у вигляді уніфікованих таблиць, що містять окремі визначені поля, а зміст розрахункового документа передає інформацію, що повинна зазначатись платниками податків у встановленому формою вигляді, у встановленому формою полі – яке є окремим реквізитом розрахункового документу.

Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 наведений у додатку 1 до Положення № 13.

Обов’язкові реквізити фіскального касового чека визначені п. 2 розділу ІІ Положення № 13.

Установлені в Положенні № 13 вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов’язкові реквізити розрахункових документів/електронних розрахункових документів. У разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий
(п. 3 розд. І Положення № 13).

Помилки та/або неточності в назві товару, що зазначена в розрахунковому документі, які не призводять до спотворення інформації про розрахункову операцію, не є підставою для визнання такого документа нерозрахунковим.

Пунктом 4 розд. I Положення № 13 передбачено, що у наведених у додатках до Положення формах розрахункових документів взаєморозміщення написів та даних на полі документа є рекомендованим.

Виходячи з наведеного вище, та як відповіді на питання 1 – 5 звернення повідомляємо, що обов’язкові реквізити фіскального касового чека за формою № ФКЧ-1 визначені Положенням № 13. Водночас у формах розрахункових документів взаєморозміщення написів та даних на полі документа є рекомендованим.

Недотримання суб’єктом господарювання послідовності відображення обов’язкових реквізитів у паперових та/або електронних формах фіскальних касових чеків, не призводить до порушення порядку проведення розрахунків, в частині недотримання вимог щодо форми розрахункових документів, за умови, що така зміна послідовності рядків не призводить до спотворення інформації про розрахунки та не змінює суті здійсненої операції.

        У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________________________________________________________

Індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію