Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розглянула звернення ( ), щодо питань з практичного застосування окремих норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податку повідомляє, що є фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку другої групи з основним КВЕД 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння». Та має у власності земельні ділянки, які використовує у своїй підприємницькій діяльності та сплачує за них мінімальне податкове зобов’язання в повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з такого питання:
1. Чи потрібно сплачувати за земельні ділянки, які перебувають у особистій приватній власності, які платник використовує у своїй підприємницькій діяльності за основним КВЕД 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння» земельний податок окремо та вираховувати його з загального мінімального податкового зобов’язання, чи платник звільнений від сплати земельного податку у відповідності до норм ПКУ, оскільки мінімальне податкове зобов’язання нараховується та сплачується в повному обсязі.
Відповідно до п.п. 14.1.72 і 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 ПКУ земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Пунктом 269.1 ст. 269 ПКУ встановлено, що платниками плати за землю є, зокрема, платники земельного податку, а саме власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) (п.п. 269.1.1.1 п.п. 269.1.1 п. 269.1 ст. 269 ПКУ).
Згідно з п. 270.1 ст. 270 ПКУ об’єктами оподаткування платою за землю є, зокрема, об’єкти оподаткування земельним податком:
земельні ділянки, які перебувають у власності (п.п. 270.1.1.1 п.п. 270.1.1 п. 270.1 ст. 270 ПКУ);
земельні частки (паї), які перебувають у власності (п.п. 270.1.1.2 п.п. 270.1.1 п. 270.1 ст. 270 ПКУ).
Разом з тим, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).
Враховуючи викладене, звільняється від сплати земельного податку (в т. ч. обов’язку нарахування, подання податкової звітності із земельного податку) фізична особа – підприємець платник єдиного податку другої групи за земельні ділянки, що використовуються такою особою за призначенням для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування).
Особливості визначення загального мінімального податкового зобов'язання платників єдиного податку встановлено ст. 297¹ ПКУ.
Відповідно п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |