Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення ( ) щодо практичного застосування норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у своєму звернені повідомив, що потребує чіткого розуміння дати формування та вручення клієнту фіскального чеку у наступній ситуації.
Клієнту відправляється товар Новою Поштою. У випадку, коли товар, не підійшов і клієнт повернув товар, то кошти клієнту повертаються на наступний день після повернення товару. Чи можна формувати фіскальний
чек – повернення, на дату повернення товару, а не датою повернення коштів.
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Яка дата формування фіскального чеку: дата повернення товару чи дата повернення коштів?
Відповідно до п. 5 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 року за
№ 918/29048, реєстрація продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) проводиться одночасно з розрахунковою операцією.
Розрахунковий документ на повну суму проведеної операції, створений у паперовій та/або електронній формі, надається особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяги введені в режимі реєстрації.
Звертаємо увагу, що обов’язком саме продавця товарів є організація надання інформації щодо підтвердження повернення товарів без їх продажу чи відмови від їх отримання від служби доставки.
Таким чином, у випадку не отримання або відмови від товарів покупцем, при відправці їх за допомогою служб доставки, достатньо в режимі реєстрації провести операцію повернення товарів на підставі квитанцій (інших підтвердних документів) про повернення відправлення від служби доставки та відомостей з чеку РРО, в якому такі товари ідентифіковані. Так, формувати фіскальний касовий чек видачі коштів необхідно:
на підставі підтвердних документів про повернення відправлення службою доставки, отриманих протягом робочого дня фізичною особою – підприємцем – у день повернення;
на підставі підтвердних документів про повернення відправлення службою доставки після закінчення робочого дня фізичною особою – підприємцем – не пізніше наступного робочого дня такого суб’єкта господарювання.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |