X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.04.2025 р. № 1873/ІПК/99-00-04-03-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

 

Державна податкова служба України на звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо умов перебування на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок четвертої групи), керуючись ст. 52 та пп. «в» пп. 69.41.3 пп. 69.41 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство у своєму зверненні повідомило, що є платником єдиного податку четвертої групи, планує у перспективі займатися розведенням кролів (КВЕД-2010 відноситься до класу 01.49 «Розведення інших тварин»). Враховуючи норми пп. 291.51.1 п. 291.51 ст. 291 Кодексу, розведення кролів не належить до виду діяльності, що не може здійснюватися платниками єдиного податку четвертої групи, але законодавство не визначає способу і форми підтвердження саме такої діяльності.

Господарство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо питання: якими документами платник єдиного податку четвертої групи має підтверджувати діяльність з розведення та вирощування кролів згідно з КВЕД-2010 класу  01.49?

 

Щодо зазначеного питання

Главою 1 розд. XIV Кодексу встановлено правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку.

За нормами першого – п’ятого абзаців пп. 298.8.1 Кодексу сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року:

– загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

– звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи);

– розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи) – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;

– відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

Відповідно до пп. 291.51.1 Кодексу платниками єдиного податку четвертої групи не можуть бути суб'єкти господарювання, діяльність яких згідно з КВЕД-2010 належить до класів:

– 01.47 (розведення свійської птиці),

– 01.49 (у частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та

– 10.12 (виробництво м'яса свійської птиці).

Згідно з п. 46.4 ст. 46 Кодексу, якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, збільшує або зменшує його податкові зобов'язання, всупереч нормам Кодексу з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, та вважатимуться невід'ємною частиною податкової декларації. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.

         Отже, платник податків може подати разом з податковою декларацією єдиного податку четвертої групи доповнення до такої декларації, де вказати пояснення фактичної діяльності відповідно до КВЕД-2010.

         Водночас, підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи здійснюється за результатами камеральної перевірки. В рамках такої перевірки контролюючі органи вивчають документи подані платником для підтвердження статусу відповідно до ст. 298 Кодексу.

Додатково повідомляємо, що сільськогосподарські підприємства, які здійснюють сільськогосподарську діяльність, подають до органів статистики: звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин № 24-сг та звіт про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами № 24 (затверджено Наказом Держстату від 05.04.2024 № 92), звіт про надходження сільськогосподарських тварин на переробні підприємства
№ 11-заг (затверджено Наказом Держстату від 14.03.2023 № 108).

Зазначені звіти платник має право подати до контролюючих органів для підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи.

Слід зазначити, що кожен конкретний випадок має розглядатись з урахуванням всіх суттєвих обставин та первинних документів.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).