Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно подання звітності з обігу алкогольних напоїв, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що воно здійснює діяльність з виробництва та продажу алкогольних напоїв на підставі ліцензій на право виробництва алкогольних напоїв та оптової торгівлі алкогольними напоями. При цьому Товариство здійснює оптову торгівлю (у тому числі експорт) як алкогольними напоями власного виробництва (зокрема, горілкою та лікеро-горілчаними виробами), так і певними видами алкогольних напоїв, отриманими від третіх осіб (імпортованими, придбаними у резидентів, отриманих від комітентів), зокрема горілкою та лікеро-горілчаними виробами, винами газованими, винами виноградними, вермутами, винними напоями, коньяком, бренді та ін.
Товариство зазначає, що у звітному періоді на виконання умов зовнішньоекономічної діяльності договору між продавцем (Товариством) та покупцем – нерезидентом відбулася господарська операція з повернення від покупця-нерезидента алкогольних напоїв (вино ординарне столове, отримане Товариством для реалізації на експорт від комітента) у митному режимі «реімпорт», що оформлено митною декларацією ІМ-41.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
Щодо питань 1, 2 та 3
Частиною третьою ст. 72 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) встановлено щомісячний (не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним) термін подання виробниками алкогольних напоїв звіту про залишки та обсяги виробництва і обігу (в тому числі ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України) спирту етилового, біоетанолу, спиртового дистиляту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Наказом Міністерства фінансів України від 18 червня 2024 року № 296 «Про затвердження форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», порядків їх заповнення та Кодів, одиниць виміру та видів продукції/товару», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 липня 2024 року за № 1011/42356 (далі – Наказ № 296) з 1 жовтня 2024 року запроваджено, зокрема, форми Звіту № 1-ВП та Звіту № 1-ОП.
Згідно з частиною третьою ст. 72 Закону № 3817 ліцензіати, які мають одночасно ліцензії на право виробництва та на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, подають лише звіти, передбачені для виробників таких товарів (продукції).
Отже, ліцензіати, які мають одночасно ліцензії на право виробництва та на право оптової торгівлі, зокрема, алкогольними напоями, починаючи зі звітного періоду вересень 2024 року, подають (з жовтня 2024 року) лише звіт, передбачений для виробників таких товарів (продукції), а саме Звіт № 1-ВП.
Наказом № 296 затверджено Порядок заповнення форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Порядок № 296).
При заповненні Звіту № 1-ВП виробники продукції, які одночасно займаються оптовою торгівлею товарами (незалежно від видів продукції/товарів, що виготовляються, та видів продукції/товарів, придбаних/отриманих у інших суб’єктів господарювання), зазначають:
у розділі I - інформацію про обсяги надходження/повернення (в т. ч. у якості сировини), виробництва та обігу виробленої продукції (розділ II «Порядок заповнення розділу I «Обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та/або експорту, реімпорту) продукції/товарів» Порядку № 296);
у розділі II - інформацію про продукцію/товар, обсяг яких придбаний/отриманий в інших суб’єктів господарювання (розділ III «Порядок заповнення розділу II «Обсяги обігу товару, готового для реалізації кінцевому споживачу» Порядку № 296);
у розділі III - інформацію про отриману та відвантажену продукцію/товар, а саме:
в частині «Продукція/товари гр. 7 - 15 розділу I» відвантажену власно вироблену продукцію;
в частині «Товари гр. 5 - 9 розділу II» відвантажену продукцію, обсяг яких придбаний/отриманий в інших суб’єктів господарювання (розділ IV «Порядок заповнення розділу III «Обсяги отримання та відвантаження продукції/товарів» Порядку № 296).
Щодо питання 4
Порядок заповнення розділу I «Обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та/або експорту) продукції/товарів» (далі – Розділ І Звіту № 1-ВП) встановлено розділом ІІ Порядку № 296 (далі – Розділ ІІ).
Відповідно до пункту 1 Розділу ІІ виробники при заповненні Розділу І Звіту № 1-ВП зазначають показники в розрізі місць провадження діяльності з виробництва (місцезнаходження об'єкта оподаткування) та місць зберігання продукції/товарів, у тому числі переданих на відповідальне зберігання, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Відповідно до пункту 6 Розділу II при заповненні, зокрема, Розділу І Звіту № 1-ВП:
у графі 10 зазначається загальний обсяг продукції/товару, що реалізований/повернутий у звітному періоді, у тому числі:
у графі 11 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку підприємствам оптової торгівлі;
у графі 12 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку підприємствам роздрібної торгівлі;
у графі 13 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку через місця роздрібної торгівлі виробника;
у графі 14 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку іншим кінцевим споживачам (крім реалізованого через місця роздрібної торгівлі);
у графі 15 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на експорт, магазинам безмитної торгівлі, в інших митних режимах / реімпорт.
Відповідно до пункту 12 Розділу ІІ при заповненні Розділу І Звіту № 1-ВП окремими рядками здійснюється зазначення:
показників щодо одного коду продукції/товару, облік яких ведеться одночасно у різних одиницях виміру;
показників щодо повернутої продукції/товару та її обсяг зазначається зі знаком "(-)";
показників графи 19 в розрізі обставин, з яких вони виникли, утворилися.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |