Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства стосовно того, чи будуть розглядатися в розумінні п.п. 14.1.16 п. 14.1 ст. 14 Кодексу як акцизний склад (акцизні склади) підземні або надземні ємності для зберігання пального та повідомляє.
У зверненні Підприємство зазначає, що здійснює господарську діяльність, яка пов’язана з роздрібною реалізацією пального через АЗС.
На території АЗС знаходяться підземні ємності, які призначені для зберігання пального. Також у користуванні Підприємства знаходяться надземні ємності, що розташовані на обмеженій відкритій території. Зазначені ємності використовуються Підприємством для надання послуг контрагентам по зберіганню, навантаженню/розвантаженню пального.
Акцизний склад - це, зокрема, приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу (п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - реєстр) (п. 230.1 ст. 230 Кодексу). Ця норма набуває чинності з 01.01.2019 року.
Розпорядник акцизного складу - суб’єкт господарювання, зокрема який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб’єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального (п. 14.1.224 ст. 14 Кодексу).
Отже, резервуари, які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального не є акцизним складом.
Враховуючи, що Підприємство надає послуги по зберіганню, навантаженню/розвантаженню пального третім особам (контрагентам) у підземних та наземних ємностях, зазначені ємності, які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання пального вважаються частиною акцизного складу, тому мають бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, що внесені до реєстру, з 01.01.2019 року.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |
Коментар до цієї ІПК читайте у газеті "Все про бухгалтерський облік" № 22 за 2018 р. на стор. 16