Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно обігу алкогольних напоїв, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Підприємство зазначило, що має діючу ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями та діючу ліцензію на право виробництва алкогольних напоїв.
Враховуючи викладене вище та вимоги Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817), Підприємство запитує:
1. Чи має право Підприємство за наявності діючої ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, купувати в Україні алкогольні напої (пиво), розміщувати куплені алкогольні напої на власних, належним чином зареєстрованих складах та здійснювати вивезення (експорт) таких алкогольних напоїв (пива) за межі України?
2. Чи має право Підприємство за наявності діючої ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, експортувати не вироблені таким підприємством алкогольні напої?
Щодо зазначених питань
Відповідно до п. 60 частини першої ст. 1 Закону № 3817 оптова торгівля алкогольними напоями - діяльність з реалізації власно вироблених, ввезених або придбаних алкогольних напоїв іншим суб’єктам господарювання, що мають ліцензію на право оптової та/або роздрібної торгівлі алкогольними напоями, іншим суб’єктам господарювання, які не мають ліцензії на право оптової та/або роздрібної торгівлі алкогольними напоями та використовують їх для виробничих потреб.
Частиною першою ст. 17 Закону № 3817 визначено, що зберігання алкогольних напоїв здійснюється суб’єктом господарювання у місцях зберігання алкогольних напоїв, які внесені до Єдиного реєстру місць зберігання, на підставі однієї з таких ліцензій: на право виробництва алкогольних напоїв або на право оптової торгівлі алкогольними напоями, або на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру місць зберігання, крім випадків, визначених цим Законом.
Таким чином, Підприємство за наявності діючої ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, може купувати в Україні алкогольні напої (пиво) та зберігати придбані алкогольні напої у місцях зберігання алкогольних напоїв, які внесені до Єдиного реєстру місць зберігання.
Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 18 Закону № 3817 встановлено основні вимоги до операцій з ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України алкогольних напоїв.
Згідно із п. 25 частини першої ст. 4 глави 1 Митного кодексу України митний режим - комплекс взаємопов'язаних правових норм, що відповідно до заявленої мети переміщення товарів через митний кордон України визначають митну процедуру щодо цих товарів, їх правовий статус, умови оподаткування і обумовлюють їх використання після митного оформлення.
Відповідно до п.п. 6 п. 4 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227 (далі – Положення № 227), Державна митна служба України відповідно до покладених на неї завдань забезпечує та здійснює контроль за застосуванням митних режимів, цільовим використанням товарів, поміщених у відповідний митний режим.
Згідно із п.п. 3 п. 4 Положення № 227, Державна митна служба України відповідно до покладених на неї завдань забезпечує та здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства з питань митної справи та в межах повноважень, визначених законом, законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Держмитслужбу, під час переміщення товарів через митний кордон України та після завершення операцій з митного контролю та митного оформлення.
Отже, питання щодо вивезення (експорту) алкогольних напоїв, що планує здійснювати Підприємство, належить до компетенції Державної митної служби України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
____________________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |