X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 17.04.2025 р. № 2097/ІПК/10-36-07-08-05

Індивідуальна податкова консультація

 

            Головне управління ДПС у Київській області розглянуло звернення фізичної особи-підприємця ………………………… (далі – Підприємець) від …………………………… (далі - звернення) про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.

         У своєму зверненні Підприємець повідомив, що перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку ІІ групи) та здійснює діяльність з продажу товарів через мережу Інтернет.

         У зв’язку із наведеним Підприємець звернувся до податкового органу із наступними питаннями:

         1. Підприємець працює онлайн (продає товари в інтернет-магазині), не контактує з покупцем, розрахунок за продані товари (надані послуги) здійснюється дистанційно, з можливістю замовлення товарів за допомогою сайту Інтернет-магазину. Якщо клієнт на сайті вибрав оплату частинами або миттєву розстрочку від Приватбанку, гроші по кредитам на рахунок Підприємця заходять від банку, який засіб оплати вказувати у фіскальних чеках «Інтернет еквайринг» чи «Кредит»?

         2. Чи можливе зазначення способу оплати «Кредит», якщо клієнт на сайті вибрав оплату частинами від Monobank, гроші по кредитам на рахунок Підприємця зайдуть від Універсал банку з призначенням платежу «оплата за товар згідно договору споживчого кредиту»?

         3. Покупець купує через сайт Rozetka, на рахунок Підприємця кошти заходять від LiqPay,  який засіб оплати потрібно зазначати в фіскальному чеку?

Оскільки, сформульовані Підприємцем у зверненні питання 1 та 2 є взаємопов’язаними і регулюються одними і тими ж нормами законодавства, тому відповідь надається щодо них одночасно.

Щодо питань 1- 2.

Форми та зміст розрахункових документів встановлені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення № 13), у вигляді уніфікованих таблиць, що містять окремі визначені поля, а зміст розрахункового документа передає інформацію, що повинна зазначатись платником податків у встановленому формою вигляді, у встановленому формою полі – яке є окремим реквізитом розрахункового документу.

Пунктом 2 розділу ІІ Положення № 13 передбачено, що обов’язковими реквізитами  фіскального чека є, зокрема засоби оплати (вид платіжного інструменту, талон, жетон тощо) (рядок 19).

            Слід зазначити, що зазначення у фіскальному чеку в рядку 19 засобу оплати «Кредит» є неправильним, тому що суб’єкт господарювання жодного відношення не має до правовідносин, що виникають між покупцем та банківською установою.

Враховуючи викладене вище, рекомендуємо зазначати у фіскальному чеку в рядку 19 засіб оплати «Переказ банківської установи».

         Щодо питання 3.

Так, у рядку 19 фіскального чека як засіб оплати може зазначатись назва платіжного сервісу «LiqPay», який фактично використано при розрахунку за товари.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію