X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.04.2025 р. № 2298/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення ТОВ «» (далі – Компанія) щодо звітного періоду з податку на прибуток, відображення доходу в рядку 01 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (зі змінами) (далі – Декларація) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє. 

Як зазначено у зверненні, Компанія здійснює свою діяльність у відповідності до статуту на території України та отримує доходи від такої діяльності. Окрім цього Компанія є власником істотної участі компанії – резидента у розмірі 100% та за результатами діяльності останньої отримує дохід від участі у капіталі, що відображає у рядку 2200 звіту про фінансові результати.

Як зазначає Компанія, п.п. «в» п.п. 137.5 ст. 137 Кодексу містить визначений перелік показників, які включаються для розрахунку суми річного доходу для визначення періодичності звітування з податку на прибуток та не включає дохід від участі у капіталі.

Згідно з даними фінансової звітності Компанії, сума доходу без урахування доходу від участі в капіталі складає менше 40 мільйонів гривень (звіт про фінансові результати за 2024 рік). 

Компанія просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Який звітний період з податку на прибуток у Компанії, якщо за результатами попереднього звітного року дохід без врахування доходів за методом участі в капіталі менше 40 мільйонів гривень?
  2. Яка сума доходу зазначається в рядку 01 Декларації?

 

Щодо питань 1-2

Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Згідно з п.п. «в» п.137.5 ст. 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку, зокрема, платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний період, не перевищує 40 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) (далі – Звіт), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

При цьому, обсяг доходу платника податків від будь-якої діяльності визначається за даними графи 3 «За звітний період» Звіту за звітний рік як сумарне значення рядків 2000 (чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), 2120 (інші операційні доходи), 2200 (дохід від участі в капіталі), 2220 (інші фінансові доходи) та 2240 (інші доходи).

Визначений показник доходу платником податку на прибуток відображається у рядку 01 «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Отже, у разі, якщо річний дохід платника податку за попередній звітний період, обчислений як сума вищезазначених рядків перевищує 40 мільйонів гривень, для такого платника встановлюється квартальний податковий (звітний) період.  При цьому, право вибору звітного періоду у такому випадку не передбачено.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).