X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.04.2025 р. № 2316/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно заповнення звіту за формою 1-ВП, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство перебуває на загальній системі оподаткування, основним видом діяльності є виробництво алкогольної продукції та її реалізація на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Товариство у зверненні зазначає, що у зв’язку із застосуванням наказу Міністерства фінансів України від 18.06.2024 № 296 «Про затвердження форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних

напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», порядків їх заповнення та Кодів, одиниць виміру та видів продукції/товару», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.07.2024 за № 1011/42356 (далі – Наказ № 296) із змінами і доповненнями, Товариство має потребу отримати індивідуальну податкову консультацію з питань щодо заповнення форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Звіт № 1-ВП), а саме:

1.-Чи правильно Товариство розуміє, що у графі 11 (реалізація підприємствам оптової торгівлі) підприємство-виробник, яке займається оптовою торгівлею алкогольних напоїв, має зазначати саме фактичну кількість відвантажених дал та дал безводного спирту, які були реалізовані контрагентам-покупцям у відповідному звітному періоді?

2.-Чи вірно Товариство розуміє, що підприємство-виробник, яке здійснює оптову торгівлю, не повинне відображати у графі 12 (реалізація підприємствам роздрібної торгівлі) реалізацію товару, якщо його продукція продається кінцевому споживачу через посередників?

3. Чи коректно зазначати у графі 13 (реалізація через місця роздрібної торгівлі) лише ті обсяги, які були реалізовані через власні торгові точки підприємства, а не через незалежні роздрібні мережі?

4. Чи правильно Товариство розуміє, що графа 14 (реалізація іншим кінцевим споживачам (крім, зазначених у графі 13)) не заповнюється підприємством-виробником, якщо воно не здійснює пряму реалізацію продукції кінцевим споживачам (наприклад фізичним особам або установам, які не займаються подальшою реалізацією)?

Щодо зазначених питань

Відповідно до пункту 1 розділу І «Загальні положення» Порядку заповнення форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженого Наказом № 296 (далі – Порядок), Звіт № 1-ВП подають, зокрема, суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво спирту етилового (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Виробники при заповненні розділу I «Обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та/або експорту) продукції/товарів» Звіту № 1-ВП зазначають показники в розрізі місць провадження діяльності з виробництва (місцезнаходження об’єкта оподаткування) та місць зберігання продукції/товарів, у тому числі переданих на відповідальне зберігання, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання (пункт 1 розділу І Порядку).

Відповідно до пункту 6 розділу II Порядку при заповненні розділу І Звіту № 1-ВП:

у графі 10 зазначається загальний обсяг продукції/товару, що реалізований/повернутий у звітному періоді, у тому числі:

у графі 11 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку підприємствам оптової торгівлі;

у графі 12 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку підприємствам роздрібної торгівлі;

у графі 13 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку через місця роздрібної торгівлі виробника;

у графі 14 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на внутрішньому ринку іншим кінцевим споживачам (крім реалізованого через місця роздрібної торгівлі);

у графі 15 зазначається обсяг, що реалізований у звітному періоді на експорт магазинам безмитної торгівлі в інших митних режимах / реімпорт.

Відповідно до пункту 12 розділу ІІ Порядку при заповненні розділу І Звіту № 1-ВП окремими рядками здійснюється зазначення:

показників щодо одного коду продукції/товару, облік яких ведеться одночасно у різних одиницях виміру;

показників щодо повернутої продукції/товару та її обсяг зазначається зі знаком «(-)»;

показників графи 19 в розрізі обставин, з яких вони виникли, утворилися.

Отже, відповідно до розділу ІІ Порядку при заповненні розділу І Звіту       № 1-ВП підприємством-виробником зазначається:

у графі 11 - фактична кількість продукції/товарів, реалізованих у звітному періоді на внутрішньому ринку підприємствам оптової торгівлі. Показники зазначаються в одиницях виміру, встановлених Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими Наказом № 296.

у графі 12 - обсяг продукції/товарів, реалізованих у звітному періоді на внутрішньому ринку тільки підприємствам роздрібної торгівлі, а не іншим суб’єктам господарювання – посередникам;

у графі 13 - обсяг продукції/товарів, реалізованих у звітному періоді на внутрішньому ринку тільки через власні місця роздрібної торгівлі;

у графі 14 - обсяг товарів/продукції, реалізованих у звітному періоді на внутрішньому ринку тільки кінцевим споживачам, а не реалізованих через власні місця роздрібної торгівлі. Якщо у звітному періоді реалізація продукції/товарів таким кінцевим споживачам Товариством не здійснювалася, то у графі 14 зазначається - 0.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.