Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства стосовно подання виробниками спирту етилового розрахунку максимальної продуктивності обладнання та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство зазначає, що є виробником спирту етилового неденатурованого та має відповідну ліцензію.
Діяльність з виробництва спирту етилового призупинена Товариством з 24 лютого 2022 року і по сьогоднішній день.
У зв’язку з набранням чинності та введенням в дію Закону України від 09 жовтня 2024 року № 4014-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу» Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Щодо зазначених питань
З 1 квітня 2025 року введено в дію Закон № 4014, відповідно до якого виробники спирту та біоетанолу зобов’язані надавати до ДПС, як органу ліцензування, розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Пунктом 5 розділу II Закону № 4014 частину другу статті 3 Закону № 3817 доповнено абзацом, відповідно до якого суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на право виробництва спирту етилового або ліцензію на право виробництва біоетанолу, зобов’язані до початку провадження своєї діяльності надати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу за формою, передбаченою порядком визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Закону № 4014 суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на право виробництва спирту етилового або ліцензію на право виробництва біоетанолу до дати введення в дію цього Закону, зобов'язані надати розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом одного календарного місяця, наступного за місяцем введення в дію цього Закону.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів від 11.02.2025 № 108-р державна наукова установа «Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів» уповноважена проводити розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.03.2025 № 350 «Про затвердження Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу».
Таким чином, термін подання розрахунку максимальної продуктивності обладнання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на право виробництва спирту етилового або ліцензію на право виробництва біоетанолу до дати введення в дію Закону № 4014, встановлено виключно пунктом 3 розділу II Закону № 4014 та становить один календарний місяць, наступний за місяцем введення в дію Закону № 4014, тобто до 31.05.2025.
При цьому Законом № 4014 не передбачено відтермінування надання розрахунку максимальної продуктивності обладнання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на право виробництва спирту етилового або ліцензію на право виробництва біоетанолу до дати введення в дію Закону 4014.
Слід зазначити, що відповідно до пункту 47 частини другої статті 46 Закону № 3817 ненадання/несвоєчасне надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, розрахунку максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу, в тому числі у разі зміни максимальної продуктивності такого обладнання є підставою для припинення дії ліцензії.
У разі припинення дії ліцензії на право виробництва спирту етилового або ліцензії на право виробництва біоетанолу з підстав, визначених пунктами 47 і 48 частини другої цієї статті, суб’єкт господарювання може подати заяву про отримання нової ліцензії на право провадження таких видів діяльності не раніше ніж через 365 днів з дати прийняття органом ліцензування такого рішення про припинення дії ліцензії (частина дев'ята статті 46 Закону № 3817).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |