X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.02.2018 р. № 686/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про земельний податок

Державна фіскальна служба України на запит щодо земельного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи та надає в оренду приміщення (один з видів його діяльності за КВЕД 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна»), розташоване на земельній ділянці.

Земельна ділянка та будівля належать Товариству на праві власності, проте інформації щодо їх державної реєстрації та/або копій документів, що підтверджують право власності, не надано.

Товариство, посилаючись на норму пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу та на роз’яснення з аналогічних питань, розміщених на веб-порталі ДФС в розділі «Загально доступний інформаційно-довідковий ресурс», просить надати роз’яснення про наявність у нього обов’язку зі справляння Податку.

Сплата Податку здійснюється власниками земельних ділянок та постійними землекористувачами (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Враховуючи зазначене, звільнення від сплати Податку, передбачене п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, поширюється на Товариство за умови використання ним земельної ділянки для провадження господарської діяльності, зокрема надання її або окремої будівлі, споруди (їх частин), що розташовані на такій земельній ділянці, в оренду за укладеними та зареєстрованими в установленому порядку цивільно-правовими угодами.

Разом з цим слід зазначити, що під час застосування норми пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу для обчислення податкових зобов’язань із Податку суб’єкти господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування, повинні керуватися приписами Постанови Колегії суддів палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 24.11.2015 № 826/14703/13-а в частині того, що спрощена система оподаткування не звільняє суб’єкта господарювання від виконання податкових зобов’язань зі сплати податків, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, а запроваджує інші умови, порядок та механізм їх сплати, а також встановлює можливість відновлення їх сплати на загальних підставах у разі недотримання умов оподаткування за спрощеною системою.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).