X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.05.2025 р. № 2475/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

                                                         

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо податкових наслідків з ПДВ в описаній у зверненні ситуації та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, у 2024 році між Товариством та Міністерством було укладено державний контракт про виконання робіт. У 2024 році було отримано аванс на виконання робіт. До операцій з постачання з таких робіт Товариство застосовувало норми пункту 41 підрозділу 2 розділу XX ПКУ. Після підписання акту виконаних робіт (березень 2025 року) Товариству було здійснено доплату.

З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо необхідності нарахування податкових зобов’язань з ПДВ в описаній у зверненні ситуації.    

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Відповідно до підпункту 194.1.1 пункту 194.1 статті 194 розділу V ПКУ податок на додану вартість становить 20 відсотків, 7 і 14 відсотків бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Правила формування і коригування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ, а також складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлено статтями 187, 192, 198 і 201 розділу V ПКУ.

Пунктом 187.7 статті 187 розділу V ПКУ визначено, що датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на рахунок платника податку в банку / небанківському надавачу платіжних послуг або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.

Відповідно до пункту 41 підрозділу 2 розділу XX ПКУ тимчасово, до  01 січня 2025 року, суб’єкти літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України від 12 липня 2001 року № 2660-III «Про розвиток літакобудівної промисловості» (далі – Закон № 2660), звільнялися від оподаткування ПДВ за операціями з:

ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб літакобудівної промисловості, якщо такі товари є звільненими від оподаткування ввізним митом згідно із підпунктом 13 пункту 4 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України;

постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконуються для потреб літакобудівної промисловості.

У встановлений період операції з продажу продукції (послуг), виробленої зазначеними підприємствами за рахунок коштів Державного бюджету України, оподатковувалися ПДВ за нульовою ставкою.

У разі порушення вимог, встановлених пунктом 41 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, до платників податку – суб’єктів літакобудування застосовувалися норми розділу II ПКУ.

Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм ПКУ та інших нормативно-правових актів, зазначених вище, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

Якщо оплата товарів/послуг здійснюється за рахунок бюджетних коштів, то датою визначення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з постачання таких товарів/послуг є дата зарахування таких коштів на рахунок платника податку – постачальника.

У разі якщо оплата за постачання у майбутньому продукції/послуг, що визначені абзацом четвертим пункту 41 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, здійснювалася за рахунок коштів Державного бюджету України частково до 01.01.2025, а частково після вказаної дати, то нульова ставка ПДВ застосовується до операції з постачання лише частини такої/их продукції/послуг, оплату за яку/і здійснено до 01.01.2025. Після 01.01.2025 на дату отримання залишку неоплаченої вартості такої/их продукції/послуг за рахунок коштів Державного бюджету України постачальник (платник ПДВ) має визначити податкові зобов’язання з ПДВ за ставкою 20 відсотків.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).