X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.05.2025 р. № 2617/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до звернення Товариство є платіжною установою та надає платіжні послуги на підставі ліцензії Національного банку України на надання фінансових платіжних послуг.

У зв’язку із складністю розуміння оновлених форми і змісту розрахункових документів Товариство звернулось до податкового органу із запитаннями щодо особливостей оформлення фіскального касового чека за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу (далі – чек переказу коштів, або ФКЧ-3) із урахуванням наступного:

  1. Чи може Товариство у полі «Платник» чеку переказу коштів за формою ФКЧ-3 вказувати реквізити платника, за якими можна ідентифікувати особу такого платника, інші, ніж прізвище, ім’я, по батькові (наприклад, номер телефону, електронного платіжного засобу тощо), якщо правилами отримувача коштів не передбачено більш повної ідентифікації платника?

Відповідно до пункту 2 розділу VI Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350
(зі змінами), у рядку 7 чеку переказу коштів вказується платник (зазначаються реквізити платника переказу). Якщо правилами (регламентом) отримувача коштів передбачено більш повну ідентифікацію платника, дозволяється друкувати:

необхідну ідентифікаційну інформацію (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), номер договору, реєстраційний код тощо). Перед кожним реквізитом друкується його найменування, наприклад, «Прізвище» або «Прізвище платника», при цьому кожний реквізит друкується з окремого рядка.

Враховуючи викладене вище, як відповідь на питання повідомляємо, що у рядку 7 чеку переказу коштів Товариство може вказати ту інформацію щодо платника, яка наявна у Товариства.

Вказання більш детальної інформації можливе виключно за умови, якщо правилами (регламентом) Товариства передбачено більш повну ідентифікацію платника.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________________

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.