ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
У своєму зверненні платник податку повідомив, що ним протягом звітного 2024 року було відчужено будинок разом із земельною ділянкою. При цьому, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, передбачені нормами Кодексу з такого доходу, були сплачені платником податку при нотаріальному посвідчені договору купівлі - продажу. Також у звітному році платник податку отримував заробітну плату, податки з якої були сплачені податковим агентом.
чи повинен він подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2024 рік та декларувати продаж будинку разом із земельною ділянкою, якщо при нотаріальному посвідчені договору купівлі - продажу булі сплачені податки/збори, передбачені Кодексом, та інших доходів, крім зазначених вище, отримано не було?
Пунктом 36.1 ст. 36 Кодексу передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Кодексом, законами з питань митної справи.
Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларації) передбачено ст. 179 Кодексу.
Податкова декларація подається за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб – до 01 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу).
При цьому, фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 Кодексу).
Форма податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкція щодо її заповнення (далі - Інструкція) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами.
Водночас, відповідно до п. 179.2 ст. 179 Кодексу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, крім випадків, коли подання податкової декларації прямо передбачено Кодексом, якщо такий платник податку отримував, зокрема:
доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;
доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до Кодексу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Кодексу.
Таким чином, якщо протягом звітного року платником податку було отримано такі види доходів, як заробітна плата та дохід від відчуження об’єктів нерухомого майна (будинку разом із земельною ділянкою), при нотаріальному посвідчені договору купівлі - продажу за якими були сплачені податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, передбачені нормами Кодексу, то обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, за умови відсутності інших підстав для декларування.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |