X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.05.2025 р. № 2639/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення (   ) щодо практичного застосування окремих норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомила, що є фізичною особою – громадянкою України та заснувала компанію «(   ) в місті Каспер, штат Вайомінг, США (далі – «Компанія») з часткою у розмірі 100% статутного капіталу Компанії.

Відповідно виписки з Офісу Державного Секретаря штату Вайомінг, компанія була заснована 07 грудня 2023 року, але фактично Компанія не могла здійснювати господарську діяльність без реєстраційного номера (далі – «EIN»), зокрема навіть відкривати фінансові рахунки. Відповідно до листа Служби внутрішніх доходів США від 02.01.2024 р. (  ), Компанія отримала EIN 02 січня 2024 року. В цьому листі, зокрема, вказано що Компанія свій перший фінансовий звіт (за 2024 рік), за формою 1120, буде подавати до 15 квітня 2025 року. Тобто 2023 рік навіть не вважається звітним, оскільки попри формальну дату реєстрації Компанії в Офісі Державного Секретаря штату Вайомінг, повної правоздатності Компанія набула після отримання EIN.

Враховуючи вищезазначене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

Чи обов’язково необхідно мені подавати звіт про контрольовані іноземні компанії за 2023 рік щодо компанії «       »?

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) розділ І Кодексу доповнено статтею 392 «Контрольовані іноземні компанії», яка набрала чинності з 01 січня 2022 року.

Контрольованою іноземною компанією (далі - КІК) визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи – резидента України або юридичної особи – резидента України (підпункт 392.1.1 пункту 392.1 статті 392 розділу I Кодексу).

Пунктом 392.5 статті 392 розділу I Кодексу встановлені вимоги щодо   складання та подання Звіту про КІК. Зокрема, підпунктом 392.5.2 пункту 392.5 статті 392 розділу I Кодексу передбачено, що контролюючі особи зобов’язані подавати звіт про КІК до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

До звіту про КІК в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік. Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, такі копії фінансової звітності КІК подаються разом із річною декларацією про майновий стан і доходи або податковою декларацією з податку на прибуток підприємств за наступний звітний (податковий) період.

Форму Звіту про КІК затверджено наказом Міністерства фінансів України               від 25 серпня 2022 року № 254 «Про затвердження форми Звіту про КІК, скороченої форми Звіту про КІК, Порядку заповнення Звіту про КІК, скороченої форми Звіту про КІК і подання до контролюючого органу та Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2022 року за № 1219/38555.

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за                      № 1298/27743.

Таким чином у разі, якщо фінансові показники грудня 2023 року будуть включені до показників фінансової звітності за 2024 рік, то Вам необхідно подати Звіт про КІК за 2024 рік разом з такою фінансовою звітністю та декларацією про майновий стан і доходи за 2024 рік.

При цьому платник податків самостійно визначає звітний період для складання фінансової звітності такої компанії.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.