Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства … щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що є власником нежитлової нерухомості з реєстраційним номером об’єкта нерухомого майна 364838963251, розташованої за адресою: Харківська обл., … (далі – Об’єкт нерухомості), яка здається в оренду та в результаті ракетних та артилерійських обстрілів зазнала пошкоджень.
Відповідно до наданого до звернення Витягу з Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України (далі – Реєстр пошкодженого майна) від … за реєстровим номером об’єкта нерухомого майна в РПЗМ ОНМ-…, визначено, що орієнтовна дата пошкодження – 01.04.2022, встановлено ІІ категорію пошкоджень, наявні пошкодження несучих та огороджувальних конструкцій (категорій відповідальності конструкцій А та Б), ступінь та характер яких свідчить про необхідність виконання робіт щодо часткового демонтажу частин об’єкта або його окремих конструкцій, підсилення об’єкта або його окремих несучих та огороджувальних конструкцій, пошкодження 41-80%; відновлювальні роботи не розпочиналися.
Товариство, посилаючись на статтю 52 та підпункт 69.22 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (далі – підпункт 69.22 Кодексу) просить надати податкову консультацію з наступних питань:
Щодо питання 1, 2, 3.
Відповідно до особливостей справляння Податку, передбачених абзацами чотирнадцятим, шістнадцятим, сімнадцятим підпункту 69.22 Кодексу, Податок не нараховується та не сплачується за пошкоджені об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості (як такі, що потребують капітального ремонту, реконструкції чи реставрації внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України), зокрема, за період з 1 березня 2022 року та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, які перебувають у власності фізичних та/або юридичних осіб, які були пошкоджені у 2022 році внаслідок бойових дій, та дані про пошкодження яких внесені до Реєстру пошкодженого майна. Нарахування Податку по таких об’єктах нерухомого майна відновлюється починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому за даними Реєстру пошкодженого майна об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості капітально відремонтовані, реконструйовані, реставровані та визнані придатними для проживання / використання за цільовим призначенням.
Абзацами дев’ятнадцять – двадцять першим підпункту 69.22 Кодексу визначено, що у частині об’єктів житлової/нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, зазнали незначних пошкоджень, придатні для проживання/використання за цільовим призначенням (відповідно) та підлягають відновленню шляхом поточного ремонту, сільські, селищні, міські ради, військові адміністрації або військово-цивільні адміністрації мають право:
Оскільки норми абзаців чотирнадцятого, шістнадцятого, сімнадцятого підпункту 69.22 Кодексу є нормами прямої дії та мають імперативний характер, тобто підлягають обов’язковому застосуванню, то за пошкоджені об’єкти житлової / нежитлової нерухомості, дані про пошкодження яких внесені до Реєстру пошкодженого майна, як такі, що потребують капітального ремонту, реконструкції чи реставрації внаслідок Бойових дій у Товариства не виникає необхідності звертатися до будь-яких суб’єктів уповноважених на прийняття рішень (органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування) для отримання відповідних рішень щодо застосування зазначених норм.
Щодо питання 4.
Оскільки, дата формування Витягу з Реєстру пошкодженого майна – 08.12.2023 року, то Товариству необхідно у 2025 році отримати новий Витяг з реєстру пошкодженого майна.
При цьому зазначаємо, що у разі отримання нового Витягу з Реєстру пошкодженого майна, в якому буде зазначено актуальний статус відновлення об’єктів, зокрема, що роботи не розпочаті, Товариство зможе скористатися нормою підпункту 3 підпункту 69.22 Кодексу у 2025 році.
Нарахування Податку по Об’єкту нерухомості відновиться починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому за даними Реєстру пошкодженого майна Об’єкт нерухомості буде визнаний придатним для використання за цільовим призначенням.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства , щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |