Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Підприємства щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.
Підприємство, основним видом господарської діяльності якого є добування кам’яного вугілля (05.10 за КВЕД ДК 009:2010), поінформувало, що є власником цілісного майнового комплексу, до якого, зокрема, входять адмінбудівлі, підсобні приміщення, будівлі допоміжних підрозділів (далі - Об’єкти), і вважає, що на Об’єкти поширюється податкова пільга з Податку, передбачена частиною «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.
Об’єктом оподаткування Податком є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Кодексу).
Кодексом визначено, що об’єктами нежитлової нерухомості є будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, зокрема, будівлі промисловості та склади (п.п. 14.1.129-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Частиною «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 cт. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
Зазначені будівлі класифікуються у підкласах 1251.1-1251.9 класу 1251 «Будівлі промислові» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі - Класифікатор).
Якщо Підприємство є промисловим, то дія частини «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу розповсюджується на будівлі, які використовуються Підприємством при добуванні кам’яного вугілля та класифікуються у класі 1251 «Будівлі промислові» Класифікатора.
Таким чином не всі приналежні Підприємству Об’єкти підпадають під визначення будівель промисловості, зокрема адмінбудівлі класифікуються у підкласі 1220.5 «Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств» класу 1220 «Будівлі офісні» Класифікатора.
Отже, адмінбудівлі не підпадають під дію частини «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.
Визначення належності будівлі до того чи іншого класу будівель проводиться на підставі документів, що підтверджують їх право власності з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об’єкта нерухомості, згідно з Класифікатором.
Ведення Класифікатора та право надання експертного висновку щодо приналежності Об’єктів до відповідно класу будівель або споруд здійснює
Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем у будівництві Держбуду України.
Підприємство не надало інформації щодо класифікаційних ознак та функціонального призначення Об’єктів, зокрема, документів, підтверджуючих право власності на них.
Оскільки податкові взаємовідносини, зазначені у зверненні, потребують аналізу документів та матеріалів, які дають змогу ідентифікувати предмет звернення більш детально, пропонуємо для отримання роз’яснення з порушених питань Підприємству або його уповноваженому представнику звернутися до контролюючого органу з наданням усіх копій документів у порядку, встановленому законодавством.
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |