Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води, керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що при провадженні господарської діяльності з виробництва мінеральної води використовує обсяги води, отримані ним відповідно до укладеного договору на постачання води від суб’єкта господарювання, який на підставі відповідного дозволу видобуває обсяги підземної води з власної свердловини (інформацію щодо такого суб’єкта господарювання не надано).
Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:
1. Чи є Товариство первинним водокористувачем у розумінні п. 255.1 ст. 255 Кодексу?
2. Чи потрібно Товариству отримувати власний дозвіл на водокористування із затвердженим лімітом при наявності договору на поставку води із первинним водокористувачем?
3. Чи потрібно Товариству, як вторинному водокористувачу, сплачувати рентну плату за спеціальне використання води та подавати звітність за використані обсяги закупленої води при виробництві напоїв?
Щодо питань 1 та 2.
Платниками рентної плати за спеціальне використання води є первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (п. 255.1 ст. 255 Кодексу).
Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води, а також отримують воду з каналів зрошувальних і осушувальних систем, водосховищ, ставків, водогосподарських систем, каналів та водогонів (водопроводів) міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів.
Забір та використання води первинними водокористувачами з каналів зрошувальних і осушувальних систем, водосховищ, ставків, водогосподарських систем, каналів та водогонів (водопроводів) міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів здійснюються на платній основі на підставі договору з підприємствами, установами та організаціями, що забезпечують перерозподіл (перекидання) водних ресурсів, у тому числі в маловодні регіони, та за наявності дозволу на спеціальне водокористування
(далі – Дозвіл) (частини третя та четверта ст. 42 Водного кодексу України
від 06 червня 1995 року № 213/95-ВР (далі – Водний кодекс)).
Дозвіл згідно з частиною другою ст. 49 Водного кодексу видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Таким чином, Товариству для визначення необхідності отримання Дозволу для провадження ним господарської діяльності слід звернутися до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.
Щодо питання 3.
Оскільки Товариство не вилучає обсяги води з підземного водного об’єкта, то у нього як вторинного водокористувача не виникає об’єкт оподаткування рентною платою за спеціальне використання води та рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |