Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо заповнення податкової декларації з податку на прибуток підприємств та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 № 467 (далі - Декларація)).
Зокрема, у рядку 06 Декларації відображається сума податку на прибуток за звітний період із позитивним значенням (додатна різниця між об’єктом оподаткування (рядок 04) і прибутком або збитком, отриманим від діяльності, прибуток від якої звільнений від оподаткування (рядок 05 ПЗ)), помножена на діючу ставку податку на прибуток підприємств (18 відсотків).
У разі якщо значення (рядок 04 - рядок 05 ПЗ) буде від’ємним або дорівнюватиме нулю, то податок на прибуток не розраховується. У такому разі у рядку 06 ставиться прочерк.
Згідно з п.49.8 ст.49 Кодексу прийняття Декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття Декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених підпунктами 48.3 та 48.4 ст.48 Кодексу. Інші показники, зазначені в Декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |