X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.05.2025 р. № 2761/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 та п.п. «в» п.п. 69.41.3 п.п. 69.41 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення (…) щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків зазначив, що в процесі здійснення своєї діяльності у Товариства виникла складність застосування норм Кодексу. Товариство має намір здійснювати купівлю власної вирощеної продукції фізичною особою – підприємцем, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування та має один (єдиний) КВЕД 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур». Фізична особа – підприємець здійснює самостійно, власними силами на власних/ орендованих земельних ділянках сільськогосподарського призначення, вирощування та реалізацію сільськогосподарських культур з метою подальшого отримання доходів від провадження такого виду діяльності.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію
з питання:

Чи має право фізична особа – підприємець, яка має єдиний КВЕД 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур» та самостійно вирощує сільськогосподарську продукцію на власній/ орендованій земельній ділянці, реалізовувати цю продукцію на користь юридичних осіб, без порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування та без необхідності реєстрації додаткових КВЕДів?

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Обмеження щодо здійснення видів діяльності для суб’єктів господарювання, зокрема, фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої – третьої груп визначено п. 291.5 ст. 291 Кодексу.

Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Кодексу реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема, відомості про види господарської діяльності (п.п. 8 п. 299.7 ст. 299 Кодексу).

Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 Кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010.

Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі – КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457, зі змінами та доповненнями, (далі – Наказ № 457).

Абзацом другим п. 1 Наказу № 457 визначено, що основне призначення Класифікації видів економічної діяльності – визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців.

КВЕД – це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств та організацій, не спричиняє жодних правових наслідків. 

Будь-яке використання КВЕД не для статистичних потреб (адміністративних або нормативних) здійснюють самі користувачі за власними правилами, відповідаючи за це та належно пояснюючи таке використання (абзаци восьмий, десятий п. 1 КВЕД ДК 009:2010).

При цьому наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 затверджено Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.

Враховуючи викладене, у разі якщо фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку здійснюється діяльність з продажу власної вирощеної сільськогосподарської продукції, яка є складовою КВЕД 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур», то такий платник єдиного податку може застосовувати спрощену систему оподаткування за умови дотримання усіх інших вимог, визначених  главою 1 розділу XIV Кодексу.

Разом з тим з питання включення до КВЕД 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур» діяльність з продажу власної вирощеної сільськогосподарської продукції фізичною особою – підприємцем, доцільно звернутися до Державної служби статистики України.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

______________________________________________________________________________________________

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.