X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.05.2025 р. № 2815/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно маркування тютюнових виробів та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство зазначає, що основним видом господарської діяльності Товариства є оптова торгівля тютюновими виробами. Товариство має ліцензію на оптову торгівлю тютюновими виробами та на право оптової торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Крім оптового продажу тютюнових виробів, вироблених на території  України, Товариство також реалізує імпортні тютюнові вироби, в т. ч. тютюнові вироби для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням (ТВЕН), що мають код УКТ ЗЕД 2404 11 00 10, що є відмінним від коду УКТ ЗЕД для сигарет без фільтра , цигарок (код УКТ ЗЕД 2402 20 90 10) та сигарет з фільтром (код УКТ ЗЕД 2402 20 90 20).   

Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1.  Чи правильно Товариство розуміє, що згідно з Законом України                                   від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі Закон № 3817) обовязок зазначення власної назви товару (продукції) поширюється виключно на сигарети та цигарки?
  2.  Чи правильно Товариство розуміє, що згідно з Законом № 3817 на одиниці тютюновмісного виробу для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням (ТВЕН) не поширюється обовязок зазначати власну назву товару (продукції)?

Щодо зазначених питань

Основні засади регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, тютюновими виробами, а також посилення боротьби з їх незаконним виробництвом та обігом на території України визначено Законом № 3817.

Відповідно до частини першої ст. 1 Закону № 3817:

тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтра, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників, інші відмінні від рідин, що використовуються в електронних сигаретах, нікотиновмісні продукти, їх замінники для куріння, нюхання, смоктання, жування чи вдихання без горіння шляхом нагрівання (п. 85 частини першої ст. 1 Закону № 3817);

тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням - вироби із вмістом промислово обробленого тютюну, не призначені для куріння, нюхання, смоктання чи жування, які використовуються для генерування аерозолю шляхом нагрівання тютюну електричним підігрівачем з електронним управлінням до температури, за якої не відбувається процесу горіння (згоряння) виробу та виділення тютюнового диму (п. 86 частини першої ст. 1 Закону № 3817).

Вимоги до маркування тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, встановлено ст. 65 Закону № 3817.

Згідно з частиною першою ст. 65 Закону № 3817 на кожній одиниці тютюнового виробу (сигареті, цигарці) зазначається власна назва товару (продукції).

Отже, обовязок зазначення власної назви товару (продукції) на кожній одиниці тютюнового виробу поширюється виключно на сигарети та цигарки.

Зазначення власної назви товару (продукції) на кожній одиниці тютюновмісного виробу для електричного нагрівання (ТВЕН) Законом № 3817 не передбачено.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).