X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.05.2025 р. № 2836/ІПК/08-01-04-01-07

Індивідуальна податкова консультація

 

  Головне управління ДПС у Запорізькій області розглянуло звернення Підприємства щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок)  та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

  У своєму зверненні платник податків повідомляє, що є сільськогосподарським товаровиробником. Основний вид діяльності 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур i насіння олійних культур». Підприємство впродовж 2023 – 2024 років займалося випічкою хліба (вид діяльності 10.71 «Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів i тістечок нетривалого зберігання»). Підприємство має у власності виробничу будівлю – пекарню, яка  не здається в оренду чи позичку.

Платник запитує, щодо віднесення  виробничої будівлі – пекарні до Промислових будіель1251 або до нежитлових сільськогосподарських будівель 1271 відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд НК 018:2023.

Міністерство економіки України прийняло 16 травня 2023 року Наказ      №3573 «Про затвердження національного класифікатора НК 018:2023 та скасування національного класифікатора ДК 018-2000» (далі – Класифікатор НК 018-2023). Наказом передбачено, що новій  класифікатор НК 018:2023 набирає чинності з 01.01.2024. Згідно нового класифікатора класифікація будівель та споруд здійснюється виключно на розділи, підрозділи, групи та класи, підкласи відсутні.  

Належність будівлі до того чи іншого класу для цілей оподаткування має бути підтверджено.

Згідно з Класифікатором, який набрав чинності з 01.01.2024, до класу (код 1271) «Нежитлові сільськогосподарські будівлі» належать будівлі, призначені для сільськогосподарської діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, конюшні, розплідники, промислові курники, зерносховища, ангари та фермерські господарські будівлі, погреби, виноробні заводи, винні чани, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо.

Надання роз’яснень щодо положень Класифікатора та його ведення забезпечує Міністерство розвитку громад та територій України.

Отже, з метою  встановлення належності об’єкта нерухомості «пекарня» до відповідного класу будівель за  Класифікатором, Підприємству доцільно звернутися до уповноваженого органу для отримання інформації щодо належності таких об’єктів нерухомості до певного класу Класифікатора та включити отриману класифікацію до записів реєстру майнових прав.

З огляду на викладене, Підприємство, як власник об’єктів нерухомого майна, відповідає ознаці платника Податку щодо всіх об’єктів нерухомості. При цьому, звільнення від обчислення податкових зобов’язань Підприємство застосовуватиме для тих об’єктів нерухомості, що перебувають у його власності, які після отримання відповідних роз’яснень щодо віднесення до конкретного класу Класифікатора, відповідатимуть ознакам визначеним у пп. 266.2.2  п. 266.2 ст. 266 Кодексу.

         Індивідуальна  податкова  консультація   має  індивідуальний  характер   і

може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).